Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Edesanyam szamlajarol letudom...

Edesanyam szamlajarol letudom venni a penzt az ő jelenlete nelkul?

Figyelt kérdés

Mielott barki is nekem esne hogy meglopom vagy barmi ilyesmi nem!

Az sajat penzem van azon a szamlan csak az ő nevén, ő pedig a heten dolgozik es nincs ideje elmenni a bankba. Esetleg az ő okmányaival letudom venni a penzt?



2017. máj. 7. 18:16
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

Felvenni a bankban nem tudod.

Kártyával viszont ő is fel tudja venni elég sok helyen, akkor is meg tudja oldani, ha dolgozik.

Vagy netbankban átutalja a te számládra.

2017. máj. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem tartozik a szamlahoz kártya es nekem sincs sajat nevre szolo szamlam csak az.
2017. máj. 7. 18:22
 3/6 anonim ***** válasza:
90%

Akkor nem tudjátok felvenni.

Elég vicces az elképzelésed...

2017. máj. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%

Éppen ezért kellene saját számlát nyitnod. Ha még nem vagy 18 akkor szülővel, viszont akkor is te leszel a számlatulajdonos.


Más okmányainak a felhasználása közokirattal való visszaélés, ami bűncselekmény. Ha banki ügyletnél akarod felhasználni, az még külön súlyosítja.

Hiába egyezik bele anyukád, visszaélés közokirattal és lopás kísérlete lesz.

A bank pedig természetesen észre fogja venni és ilyenkor kötelessége feljelentést tenni.

2017. máj. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor tudsz levenni édesanyád (vagy más) számlájáról pénzt a bankban, ha társtulajdonos vagy, vagy meghatalmazással rendelkezel (állandó, vagy eseti meghatalmazás, de ezt is személyesen kell intéznie a számlatulajdonosnak)
2017. máj. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

*le tudom venni


Az előttem hozzászólók jól írták, padhelyzet.

2017. máj. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!