Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Payoneer kártya éves díj...

Payoneer kártya éves díj fizetése minden esetben kifizetésre kerül?

Figyelt kérdés
Payoneer kártyát szeretnék igényelni, olvastam, hogy van egy éves 30 dolláros díja a kártyának. Amennyiben 2-3 hónapig kapok a kártyára pénzt és használom azt, majd utána abszolút nem, s nem is lesz a kártyán az utána való időben (évben) pénz úgy mínuszba megy a kártya és tartozások halmozódnak fel (éves 30 dolláros díj miatt), vagy ez esetben 0 összegen marad a kártya? Illetve olvastam, hogy amennyiben nincs pénz mozgás a kártyán x hónapig utána inaktiválják, és hogy csak akkor vonnak le éves díjat ha érkezik a kártyára pénz, tehát ha van elég keret rajta. Illetve a kártya lejárta után automatikusan kapnék újat? akkor is ha már a meglévőt sem használtam? Vagy tudok azt töröltetni? (Otp-nél simán megy mínuszba is a kártya azért kérdezem. Nem igazán vagyok képben a kártyával kapcsolatosan, minden hasznos infót szívesen fogadok, köszönöm!

2017. máj. 11. 11:17
 1/2 A kérdező kommentje:
Dollárt kapnék rá, jobb bevallani és adózni utána?
2017. máj. 11. 15:15
 2/2 anonim ***** válasza:

"Illetve olvastam, hogy amennyiben nincs pénz mozgás a kártyán x hónapig utána inaktiválják, és hogy csak akkor vonnak le éves díjat ha érkezik a kártyára pénz, tehát ha van elég keret rajta."


Pontosan így működik, sose mész vele mínuszba. Egy belizei bank adja ki a kártyát, aligha érné meg nekik ilyen összegeknél külföldi behajtással vesződni.

Ha deaktiválták a kártyádat, nem fogsz automatikusan újat kapni, ha újra használnád, kapcsolatba kell lépned az ügyfélszolgálattal. Ha töröltetni akarod a számládat, azt is ott kell kérned.


Ami az adózást illeti, törvény szerint minden fillér után adóznod kell, amit önálló tevékenységgel kerestél. Hogy érdemes-e, az nyilván az összeg nagyságától függ. Hogy a NAV ezekről a pénzekről értesüljön, pillanatnyilag minimális az esélye.

2017. máj. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!