Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Minden bankban úgy van a...

Minden bankban úgy van a Ft-ról devizára váltás, hogy pl. ma megadom a megbízást és holnapután a holnaputáni zsákbamacska árfolyamon átváltják?

Figyelt kérdés
Ez a banknak tutibuli? 10 éve ez nem így volt....visszafejlődünk vagy miért jó ez? Miért jó, hogy egy jövőbeni bizonytalan árfolyamra fogadják el a megbízást csak ( ok,elfogadják holnapira is, de akkor iszonyat magas a gyorsasági ktg! nem az árf különbségek, hanema ktg-e a váltásnak). Ez mindenhol így van vagy csak en fogtam ki s...bankot?
2008. okt. 15. 10:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Vezess devizaszámlát, ez a titka. Akkor nincs árfolyamkockázatod.

Ez nem bank- és nem is országspecifikus. Miért vállalja a bank egy jövőben meglévő tranzakció kockázatát? Elvégre te akarod a tranzakciót, nem a bank. Így reális igénye a banknak, hogy a tranzakció kockázatát te viseld.


Hiszen adsz ma a forintszámládról pengőátutalási megbízást. Ma a pengő árfolyama 100 Ft. Te átutalsz 500 pengőt, azaz "lekötsz" 50.000 Ft-ot a számlán az átutalásra. A bank teljesíti ezt a megbízást két hét múlva. Két hét múlva a pengő árfolyama 110 Ft lesz. Tehát te "bebukod" az árfolyamváltozás összegét. Viszont ha a pengő 80 Ft lesz, te megnyered azt, nem a bankod zsebébe vándorol.

Viszont, ha neked pengőszámlád van, akkor a bank a számládról két hét múlva pontosan 500 pengőt fog átutalni.


Véleményem szerint ez korrekt banki hozzáállás. A terhelés időpontjában érvényes banki árfolyamon történik a váltás. Ez így van rendjén.

2008. okt. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
abban mi a korrekt, h ha ma bemegyek a bankba es azt mondom, hogy váltsa át a ft-omat más devizába MA....erre ez a válasz, h ma nem tudjuk, hanem ad meg ma a megbízást és majd holnapután...szó szerint holnapután...a majd akkori általad jelenleg ismeretlen arfolyamon átváljuk és utaljuk a deviszládra....mért nem azonnal? miért kell várni erre napokat? 10 évvel ezelőtt ezt simán pikpak el lehetett intézni...most mért nem? ezt én nem gondolom korrektnek, de ha te látod ebben korrektséget akkor megmondhatnád, h hol van....érdekelne
2008. okt. 15. 13:32
 3/3 A kérdező kommentje:
A Te példád szerint..miért kéne várni 2 hetet az átutalással? ha bemegyek banki időben és nem callcenteres másnapi evidenciális megbízást adva....miért kell várni napokat..ezt nem értem...mikor régebben ezt AZONNQAL meg tudtam csinálni..
2008. okt. 15. 13:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!