Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Élettársi különválás után...

Élettársi különválás után köteles vagyok a lakáshitel felét fizetni, ha készfizető kezes vagyok, ó pedig az adós?

Figyelt kérdés

Én elköltöztem a lakásból, ő használja.

Ha ő nem fizeti, tőlem vonják, tiszta. De nekem nem kell a lakás, nem vagyok adóstárs, köteles vagyok az együtt töltött évek alatt felvett hitel felét fizetni, mint kezes?

Köszi!



2017. máj. 17. 23:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A kezes azért kezes , hogy amikor az adós nem fizet, akkor tőle vonják a hitelt.
2017. máj. 18. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
15%

Lol.Kecseg bankok,engem meg körberöhögtek mikor egy nyamvadt 100k hitelkártyát akartam csak mert anyámékkal( mint bejelentett lakcím) nem akartam 10 év után felvenni a kapcsolatot 2 közüzemi számla miatt.Megszüntetni meg nyilván nem akartam az állandó lakcímet.


De aki azt se tudja mit ír alá annak adnak mindent kérés nélkül is bázz

2017. máj. 18. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
52%

úgy érted, hogy a volt párod gyakorlatilag most azt kéri, hogy fizesd oda neki a felvett hitel felét, mert te is ott éltél x évig?


nem, neked egy fillért sem kell ilyen jogon fizetned.


más kérdés, hogyha ilyennel "zsarol", akkor te vagy kedvezőtlen helyzetben, ugyanis gondolhatja úgy, hogy akkor ő nem fizeti tovább a törlesztőt, és így átszáll rád, szóval erre nagyon oda kell figyelni, és utánakérdezni ügyvédnél, mi van ilyenkor.

2017. máj. 18. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%

Előbb nézz utána, mi az a készfizető kezes:

[link]



Nem, nem vagy köteles fizetni semennyit kezesként, de ha a másik fél sem fizet, akkor jön a bank, és visz amit csak tud.


A sima kezessel szemben pedig a készfizető kezes pedig akár első helyen is állhat, amikor a bank behajtást/inkasszót indít.


Tehát ha magasabb a fizetésed, ha van bármilyen vagyontárgyad, akkor a bank simán tőled fogja behajtani a hitelt, hogy rendezze az adósságot, te pedig majd járhatsz a bíróságra a volt élettársadat perelve akár évekig.

2017. máj. 18. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Biztos vagy benne, hogy csak kezes vagy az ügyletben és nem adóstárs? Van tulajdonrészed az ingatlanban?
2017. máj. 18. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 xswerdy ***** válasza:
57%

Alapvetően mindig az adósnak kell fizetnie. Ha ő nem fizet, akkor követelheti a bank a kezestől, hogy fizessen. Nem is a felét, akár az egészet. De attól a fizetés továbbra is az adós kötelezettsége, a kezes követelheti az adóstól, hogy térítse meg, amit helyette kifizetett.


Ettől teljesen független kérdés, hogy az élettársi közösség felbomlása után hogy osztjátok meg az anyagiakat. Ha eddig beszálltál a hitelbe, akár járhat is neked még valami.

2017. máj. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

utolsó: pont ez a különbség a kezes és a készfizető kezes között.


Ha kezes vagy, akkor előbb az adóson követelik utána a kezesen.

Ha __készfizető__ kezes vagy, akkor nem fizetés esetén a bank azon követeli a kettő közül akin akarja, olyan sorrendben, ahogy akarja, tehát ha a készfizető kezesnek van egy forgalomképesebb ingatlanja, akkor a bank nyugodtan árverezheti elsőként azt


Utána persze leverheted mindkét esetben az adóson, ha még tudod.

2017. máj. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

1/2 rész tulajdonom van. De nem adóstárs vagyok, hanem készfizető kezes. Most azzal jön, hogy ha nem fizetem a "közös" hitelünket felesben, akkor beperel. Ha ott járunk, ügyvéddel tisztázom a helyzetemet, de most, amíg "csak" dobáljuk a szavakat egymáshoz, gondoltam, megkérdezlek titeket.

Köszi!

2017. máj. 18. 19:14
 9/11 anonim ***** válasza:
mielőbb keress egy ügyvédet, mert ebben a helyzetben könnyen elvesztheted a fele részed, plusz akár olyan vagyonelemeket is, amik nem közösek (kocsi, másik ingatlan, vagy a fizetésedből inkasszózhatnak)
2017. máj. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A hitelszerződésnek semmi köze ahhoz, hogy különváltatok és az sem számít, hogy nem laksz ott. A bank az élettársadon és akár rajtad is behajthatja a TELJES tartozást, ha nem fizet az adós, de ez nem jelenti azt, hogy ilyen esetben ne lenne egymással elszámolni valótok vagyonjogi kérdésekben. Mivel Te most semmit nem fizetsz a hitelbe, az élettársad joggal kérheti ezt számon rajtad, mivel ez számára hátrányos, hiszen te így most kapnál egy fél ingatlant, miközben nem fizeted a vásárláskor felvett hitelt.

Tisztázni kellene a vagyonjogi helyzetet, mert ha közösen döntöttetek a vásárlásról, akkor arról is közösen kell dönteni, mi legyen az ingatlannal és mi legyen a továbbiakban a hitellel? Az a lehető legrosszabb megoldás, ha egymást pácban hagyjátok, mert azzal mindketten csak bukhattok.

2017. máj. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!