Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit jelent az, hogy "zárolt"...

Mit jelent az, hogy "zárolt" összeg?

Figyelt kérdés

Apám utalt 10 000 ft-ot a számlámra (már mínuszban voltam, mivel jelenleg nem használom, és levonta az éves kártya díjat)

Akkor meg is jelent kb. 8800 ft a számlámon (rögtön levonta a tartozást).

Azóta kétszer vásároltam a kártyával.

Most az írja az e-bankban, hogy

elérhető egyenleg: 2096 ft

zárolt összeg: 1173 ft


Mi az a zárolt összeg, és ki vagy mi és miért zárolta?


De amúgy sem stimmel az összeg, mert a levonások és a vásárlás után kb 4000-nek kéne lennie rajta. (legalábbis ha a e-bankban lévő levont összegek alapján számolok)



2017. máj. 18. 14:48
 1/4 TR75 ***** válasza:
93%

A zárolt pénz a számládon van, nem férsz hozzá. Valószínűleg egy bankkártyás fizetés még nem teljesült valami miatt, ez van "elkülönítve". Vásároltál, és a fizetést elfogadta a bank, de a "virtuális pénzmozgás" még nem történt meg.

Majd talán valaki a megfelelő kifejezésekkel is elmondja, mi ez, az a lényeg, hogy ezt az 1173 forintot tekintsd úgy, mintha nem lenne a számládon (használni nem tudod).

2017. máj. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Viszont én csak 2-szer vásároltam a kártyával, és ha ezeket az összegeket levonom, plusz még a listába szedett díjakat, levonásokat is, akkor 4000 ft még lnnie kéne a számlámon. :/
2017. máj. 18. 15:29
 3/4 anonim ***** válasza:
36%

"Mi az a zárolt összeg, és ki vagy mi és miért zárolta? "


Most úgy őszintén: mi itt a gyakorin honnan a búbánatból tudjuk, hogy ki és miért zárolta...? Talán látnokok vagyunk? :-)

Miért nem a számlavezető bankodnál kérdezed meg ugyanezt?

Ha OTP-s vagy, akkor már élő chat szolgáltatás is van munkaidőben - talán még ott is tudnak válaszolni rá... De az is lehet, hogy a számlatörténetedben is meg tudnád nézni. Mi itt nem fogunk tudni válaszolni, miért zárolták és mit - max találgathatunk...

2017. máj. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
36%
és mi akadályoz abban, hogy a netbankodban megnyomd a kártyatörténet gombot?
2017. máj. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!