Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Az emberek miért akarnak...

Az emberek miért akarnak befektetni kis összegeket?

Figyelt kérdés

Kis összeg alatt a 10 millió alatti összegeket értem.

Akinek pl. van 3 millió forintja, és feljön ide, hogy érdeklődjön befektetések iránt, az mire számít?


Miért ilyesmiből akarnak meggazdagodni az emberek?

Ha be akar valaki fektetni 3 milliót, pl. állampapírba, évi 3-4% kamatra, akkor évente lesz 100ezer Ft kamat, ami havi 10ezer Ft sincs. Ismertek olyan embert aki kis pénzből befektetéssel kaszált nagyot? Mert én nem... szerintem mese habbal. Nagy pénzt befektetésekkel csak nagy pénzből lehet csinálni véleményem szerint.


2017. máj. 24. 12:51
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
81%

Azért, mert:

- Nincs sok pénzük, csak kis összegük

- Mert nem merik befektetni a teljes megtakarításukat


Az meg a kiherélt oktatás miatt van, hogy az emberek teljesen pénzügyi analfabéták és foglamuk nincs róla, hogy miként működik a gazdaság. Azt hiszik majd itt valaki azt mondja nekik, hogy tedd ide vagy oda aztán lesz 20% kamat rá egy évben...

2017. máj. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Persze, világos, nem az a baj, hogy befektetik (addig se költik el), hanem 10-ből 8 ember azt várja, hogy befektet 2 millió forintot, és ő abból gazdag lesz... Igen, az lesz, majd 40 év múlva (ha nem jön közbe egy gazdasági válság, amikor cseszheti az egészet). Az meg kinek éri meg, hogy 65 évesen majd HÁTHA gazdag lesz? (lehet, hogy nem is él addig :D)
2017. máj. 24. 13:16
 3/20 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem azért akarnak és nagyon helyesnek is gondolom, mert otthon tartani felelőtlenség, a betéti kamatok kb. a nullával egyenlőek, ezért az egyetlen reális opció a befektetés.


Nem mindenki hiszi azt, hogy ebből meggazdagszik, de ha van pl. 3-4 M forintja, ésszerűbb úgy elhelyezni, hogy hozzon mondjuk évi 100 000 forint hozamot.

Vagy inkább tartsa úgy, hogy ne is hozzon semmit?


Te 10 M forint alatti összeget hagynál úgy, hogy ne is legyen semmi haszna?

Nem biztos, hogy te vagy az okosabb.



Persze én is tudom, hogy vannak olyan buták akik nagy dolgokat remélnek pár milliótól, de egyáltalán nem mindenki ilyen.

És vannak olyanok is akiknek sok pénzük van és képesek "befektetni" csalóknál, mint Bróker Marcsika volt, pedig tudhatták volna, hogy valami nem stimmel, ha nem lettek volna mese habbal, a te szavaid szerint.

2017. máj. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Utolsó, tök igazad van, én is teljesen így gondolom, nem is azokra vonatkozott a kérdés, akik azért fektetnek be, hogy ne a párnacihában legyen a pénzük. Nekem is van pénzem állampapírban, de csak azért, hogy ne költsem el (mellette persze van ugyanannyi likvid tartalékom is), de tudom jól, abból a pénzből ami ott van, nem leszek milliomos, csak ha 30 évig nem nyúlok hozzá, és tartós marad a hozama (ez kb. szerencsejáték). Én azokat az embereket nem értem, és a környezetemben többen is vannak, akiknek van 1-2 milliójuk, és egyből mennek pénzügyi tanácsadókhoz, hogy "húúúú meg akarom fialtatni a pénzt, mibe fektessem", persze rábeszélik őket mesés megtakarításokra, amik "akár 10-15%-ot is hozhatnak évente", és persze belemennek...

De ha még valami csoda folytán, hozna is 15%-ot egy megtakarítás, pl. 2 millió forintra levetítve, az havi 25000 Ft körüli összegű kamat. Megéri ezekért kockáztatni?

2017. máj. 24. 14:17
 5/20 anonim ***** válasza:
76%

Ez esetben vissza oda amit már írtam neked. Az emberek nincsenek tisztában az alapvető pénzügyi igazságokkal sem - pl.: a kockázat fogalmával.


A pénzügyi világ azért elég egyszerűen működik nagy vonalakban:

Minél kisebb a vállalt kockázat annál alacsonyabb a hozam. Ez egy örökérvényű aranyszabály, mégsem érti az emberek 90%-a és elhiszi a műszálas kínai piacos rolexes csalónak, hogy az összekuporgatott milliójából 1 év alatt 2x annyit csinál.


Ezzel nem lehet mit kezdeni, alkotmányos joga mindnekinek hülyének lenni.

2017. máj. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
64%
Én anno 400 ezerrel kezdtem tőzsdézni. Nem gazdagodtam meg, bár a bankbetéteket, államkötvényeket átlagban vertemy ha a rá szánt időmet is belevesszük, tisztán pénzügyi szempontból nem érte meg. De a tapasztalatért, tudásért simán megérte. Ma már sokkal nagyobb összeggel sem lene gondom (most épp csak államkötvényben van pénzem, mert azt találom jelenleg legjobbnak). Aki kis pénzzel nem tanulja meg, az nagy pénzt fog bukni, ha egyszer lesz neki. Marcsikákhoz meg nem kell fordulni.
2017. máj. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
63%

# 3/6 Időpont ma 14:04 választ vajon ki pontozta le?

Pedig nagyon helyesen látja és több szempontból is leírta a lényeget.

2017. máj. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
42%
Igen inkább otthon tartom akkor is ha felelőtlenség. Az mégnagyobb felelőtlenség lenne ha rámszállna a nav ha beraknám valahova, mert nem tudok elszámolni vele. Hiába nem vagyok akkora tehetség, mint a Mészárós úr.
2017. máj. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Mindenkit felpontoztam.
2017. máj. 24. 15:42
 10/20 anonim ***** válasza:
19%
3 milliót is le lehet kötni éves 45% reálkamatra. Havi 112500 Ft, adózás után 67342 Ft nem rossz.
2017. máj. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!