Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha nyitok egy bankszámlát egy...

Ha nyitok egy bankszámlát egy teljesen új számlát akkor is megtalálhat a végrehajtó?

Figyelt kérdés

Mert rohadtul jobb lenne ha előbb kapnám a családi pótlékot!!

Kisfiam nevére nem csináltathatok és oda kérni?


2017. máj. 25. 15:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Inkasszó miatt kérdezed?
2017. máj. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
88%

Megtalál, mivel:

- a bankokat lekérdezi, hogy van-e valahol számlád

- az Egészségpénztárt is lekérdezi, hogy van-e bejelentett munkaviszony, illetve más ellátás, amiben részesülsz.


Ha már tudod, hogy gáz van, menj be hozzá vagy írj levelet és kérj részletfizetést, akkor nem kerül sor letiltásra.

2017. máj. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
És mégis mi a franc van a banki tiroktartással?????
2017. máj. 25. 21:53
 4/11 anonim ***** válasza:
94%
A banktitok nem vonatkozik a hatósági megkeresésekre.
2017. máj. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Elég szomorú!!
2017. máj. 25. 23:00
 6/11 anonim ***** válasza:
31%
Kérd postai kifizetéssel a családi pótlékot.
2017. máj. 26. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%

Megtalál, hogy mikor ez kérdéses.


Ha a mostani számlád megtalálta és a többi bank azt jelezte vissza, hogy náluk nincs számlád, akkor egy darabig nem keresi. Addig legalábbis valószínűleg nem, amíg az inkasszált számláról pénzt tud beszedni és nem azt látja, hogy a munkabéred nem oda érkezik.


De semmire nincs garancia, lehet, hogy egy hét múlva újra megkeresni a bankokat.

Minden egy elektronikus rendszerben történik, tehát lehet, hogy az összes megkeresett bank egy órán belül visszajelez.

Amúgy két munkanapon belül köteles a bank reagálni.


Végrehajtó alaposságától függ, lehet, hogy kisebb takarékszövetkezetek nem keres meg. Főleg, ha te mondjuk Hajdú-Bihar megyében élsz, a takarékszövetkezetnek meg csak Nyugat-Dunántúlon vannak fiókjai.

Persze gondolom az ország másik végébe nem mész el számlát nyitni.


Kisfiad hány éves? Mert éppen nem mindegy.

Gyermek bankszámlájára is lehet kérni.


Ennyit a technikai részéről.

A kisgyereket sajnálom, ezért is írtam ilyen hosszú választ, segítő szándékból.


A többi:


Mivel családi pótlékból és más szociális járandóságból nem vonhatnak le, így ha más számlájára vagy készpénzben kapod meg, akkor a teljes összeg megmarad neked.

A munkabérre ez már természetesen nem vonatkozna.


Az viszont nagyon nem jó dolog, ha csak görgeted magad előtt az adósságot.


A banktitok emlegetése nálam is kiverte a biztosítékot.

Hogy gondolod mégis?

Hatósággal szemben nem áll fent a banktitok, ez természetes és teljesen érthető is.


Akkor hogy tudnák mégis végrehajtani a követeléseket? Vagy bűncselekmény esetén bizonyítani azt, ha számlamozgással bizonyítható? Stb...


A végrehajtó bármilyen infot bekérhet és utasíthatja a bankot a bankszámlán lévő pénz elutalására a végrehajtó letéti számlájára.

A bankkal nem közli az okát és a bank nem is jogosult vizsgálni, pusztán teljesíti a kötelességét.



A végrehajtás nem a semmiből jön, ha fizetted volna amit a hitelszerződésben vállaltál, nem lett volna ez.

Végrehajtásra nem egy-két hónap alatt jut el egy tartozás. Van amikor évek.


Milyen hiteled van amúgy?

2017. máj. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok rettentő okos és érdrmleges választ!!

A kérdésemre ha vki válaszolna!!

A kioktatásra nincsen szükségem van elég bajom!😈😈

Másrészt fizettem egy darabig amig tudtam aztán olyan magas lett hogy csak na és inkább a gyerekeimnek vettem kaját mint befizessem de ezzel gobdolom egyetértetek!!

Témát lezártam ès nem vagyok kíváncsi a sok paraszt beszólásokra!!

2017. máj. 26. 11:42
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem értelek.


A # 8/9 Időpont ma 09:24 válaszom első fele éppen a kérdésedre volt válasz.

Elolvastad?


Nem tudom miért írtad, hogy "ha valaki válaszolna".

2017. máj. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"A kérdésemre ha vki válaszolna!!"


Nem értelek én se. Megkaptad a választ: a legbiztosabb megoldás más számlája, vagy a készpénzes kifizetés, így a családi pótlékot 100%-ig megvédheted a végrehajtástól. Ha a saját nevedre nyitsz új számlát, nem az igazán az a kérdés, hogy megtalál-e a végrehajtó, hanem az, hogy mikor.

A 7-es válaszoló nagyon szép részletesen és jó szándékúan leírta, pontosan mi ennek a menete. Szerintem örülhetnél, hogy valaki ennyi időt és energiát szánt a gondodra.

2017. máj. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!