Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha végrehajtási lapot megkapta...

Sanzii kérdése:

Ha végrehajtási lapot megkaptam, hogy fizzesek egyösszegben de nemtudok, kérek részlet fizetést ha lehetséges, de közbe van egy autó a nevemen azt eladhatom közbe vagy arrol már tud a végrehajtó?

Figyelt kérdés
2017. máj. 7. 06:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Amíg az autót nem foglalják le, értékesíthető, de én egy végrehajtási eljárás során ezt nem ajánlom, maximum akkor, ha a bevételt a tartozásod törlesztésére fordítod.


Ha a feltételek adottak, akár vagyonkimentésnek is számíthat, ha végrehajtási eljárás alatt értékesíted, az pedig büntető feljelentést vonhat maga után.


Ha még nem tudtál róla, hogy ellened végrehajtási eljárás folyik, és úgy értékesíted, az egy kicsit más kategória. De Te már tudsz róla.

2017. máj. 7. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%

Így igaz, viszont ha a teljes vételárat a végrehajtásra került tartozásod visszafizetésére fordítod, akkor nem követsz el bűncselekményt, mert nem vagyonkimentés.

A végrehajtó idézőjelben "örülni" is fog neki.


Persze ehhez az is kell, hogy ne a piaci értékénél feltűnően alacsonyabb áron add el, mert akkor felmerülhet az, hogy a vételár egy részét kimentetted.


A végrehajtó miután lefoglalja, árverésre bocsátja, ami azzal jár, hogy hosszabb idő alatt, a piaci ár alatt tudja pénzzé tenni, tehát a hitelezőnek is jobb, ha te magasabb áron tudod eladni. Gyorsabb, több pénz folyik be.



Ha a végrehajtó az autó vételárának befizetésével fizetési hajlandóságot lát tőled, sokkal nagyobb eséllyel ad részletfizetést.

2017. máj. 7. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
4%

Már miért is ne adhatnád el mi a franc közük van hogy miért adod el !!Senkinek semmi köze hozzá,még jó hogy kimented !!

Jó vicc nehogy már ne tehesd meg!!

Első kettő egy hü...lye idióta törvénytisztelő nyalista paa.....szt

2017. máj. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
64%
Ne hallgass rá kedves kérdező, mert - mint mondtuk - akár vagyonkimentés címén Rád szállhatnak. Én nem kockáztatnék.
2017. máj. 26. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
69%
Ja, és hármaskának üzenem, nem kell írogatnia már, mert innentől kezdve nem követem a kérdést.
2017. máj. 26. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

# 3/5 Időpont tegnap 23:05, te ezeket érzésből írod vagy mire alapozod?

A 2. választ írtam én.


A vagyonkimentés törvénybe ütköző, pont.

Egy ilyen adásvételt a végrehajtó megtámadhat, aminek a következményeit viselni kell.


Aki ellen végrehajtás van és a hitelező a teljes vagyonára kérvényezte az nem adhat csak úgy el vagyonelemeket, hogy annak az árát ne a tartozása törlesztésére fordítsa.


Kinek mi köze van hozzá?

A végrehajtónak és a hitelezőnek. És elég sok köze.


A stílusod amúgy is tűrhetetlen lenne, de te írsz itt hatalmas ostobaságokat és aki elmagyarázza a valóságot azokkal bunkózol?



Provident hitelt, banki személyi kölcsönt, folyószámlahitelt,... nem fizetted vissza, igaz? Onnan ez a nagy felindulás.

A hitelezőt és a végrehajtót nem fogja érdekelni, hogy mit hősködsz, maximum neked lesz kicsit kellemetlenebb a végén.

2017. máj. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves Nikita!


Tedd meg nekem azt a szívességet, hogy nem írogatsz privátban hasonlóan bicskanyitogató stílusban, mint ahogy itt tetted eddig is.

Mivel mi már "találkoztunk" privátban (csak Te nem tudod), ezért tisztában vagyok vele, hogy Neked is van végrehajtás alatti tartozásod, és van annyira elborult elméd is, hogy ne fogd fel, nem csak Téged véd a törvény (a törvényt nem tisztelőket), hanem másokat is.

A stílusodból pedig vegyél vissza, többet tőlem segítséget ne kérj, de mindenkinek jobb lenne, ha inkább megszünteted a regisztrációdat.

2017. máj. 29. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!