Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Otp folyószámla hitelről...

Otp folyószámla hitelről lenne egy kérdésem?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy otp folyószámla hitelem, de a legutolsó hónapban nem kaptam fizetést, de most újból kapni fogok ilyenkor a pénzemet elveszi a bank mivel kevesebb lesz mint a hitel összege vagy letudom-e venni a kártyámról vagy utaltassam el más bankszámlájára?
2017. máj. 27. 08:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Feltölti a kereted, de lemehetsz újra minuszba
2017. máj. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Van egy otp folyószámla hitelem, de a legutolsó hónapban nem kaptam fizetést,"

Amennyiben nem érkezik jövedelem a számlára, akkor felmondja a bank a megkötött folyószámlahitel szerződést. Talán szerencséd lesz és 1 hónap miatt még nem - de ezt nem tudom pontosan - meg kellene nézned a szerződésben, hogy mik a feltételek.


"most újból kapni fogok ilyenkor a pénzemet elveszi a bank"


Tisztázzunk valamit, még akkor is, ha sejtem, hogy gondoltad: nem a bank veszi el a pénzedet, hanem eddig TE HASZNÁLTAD a bank pénzét, max visszaveszi, amit eddig kölcsönadott Neked.


"kevesebb lesz mint a hitel összege vagy letudom-e venni a kártyámról "

Ha nem mondták még fel a hitelszerződést, akkor le tudod még venni, de akkor megint mínuszba kerülsz, a hitelkamatokat pedig szépen számolják.


"vagy utaltassam el más bankszámlájára?"

A lehető legrosszabb, amit tehetsz, ugyanis akkor tuti, hogy ha még eddig nem mondták fel a szerződést, akkor ebben az esetben igen - mivel nem érkezik jövedelem a számlára. Ha felmondják a szerződést, akkor egy összegben ki kell fizetned a felhasznált hitelt - ellenkező esetben átadják követeléskezelőnek, majd végrehajtó, stb - de akkor már sokkal-sokkal többet kell fizetned.


Ha nem tiszta, amit a szerződésben leírtak, akkor a helyedben bemennék a bankba, kérdeznék, elmondanám a problémámat és megpróbálnék egyezkedni velük - ez lenne a tiszta sor, s a legegyszerűbb megoldás.

2017. máj. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Költsél kevesebbet. Vagy keress többet. Ezt tudod csinálni.
2017. máj. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!