Valaki online fizetett a saját bankkártyámmal. Módomban áll megtudni, vagy valahogy utánajárni annak, hogy ki lehetett az, mit vett, milyen oldalon és melyik cégnél esetleg milyen IP címről? Vagy semmi ilyesmit nem fogok megtudni még a bankomtól se?

Figyelt kérdés
A könyvtárban hagytam aznap a pénztárcámat az asztalon, míg kimentem mosdóba, gyanítom, hogy akkor vette ki a velem szemben ülő ember a tárcámból a kártyát, majd miután feljegyezte, vagy lefotózta az adatait, visszatette. Persze ezt csak feltételezem, hogy így történt, de valószínű. Szerencsére nem nagy értékben vásárolt róla, és a kártyát utána rögtön letiltottam. Előre is köszönöm a hozzáértő válaszokat.

2017. máj. 31. 01:23
 1/2 anonim ***** válasza:
Menj be a bankhoz mindenképpen, ők megmondják.
2017. máj. 31. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A bankszámla kivonaton rajta lesz, hogy melyik cégnél vásároltak vele, illetve ha van online bankod, azt már most is láthatod. Hogy milyen IP címről történt a vásárlás, milyen névre, címre rendeltek árut, az ügyben a rendőrség tud nyomozni, ha feljelentést teszel.

A bankodban kezdeményezhetsz egy chargeback eljárást, ennek keretében ezt a vásárlást stornóztathatod.

2017. máj. 31. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!