Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diakhitel tartozast a nav...

Diakhitel tartozast a nav behajthatja ugy hogy az allamkincstartol von?

Figyelt kérdés

a kerdesem az lenne hogy a dh tartozasomat atadta a dh kozpont a navnak es hatosagi atutalas/atutalasi vegzesrol kaptam levelet. ez eddig ok...a helyzet a kovetkezo: gyest+csp-t kapok. anyukam szamlajara megy. igy az en szamlamrol nem tudjak vonni. a kerdesem az lenne hogy igy hozzanyulhatnak e a penzemhez hogy pl az allamkincstar mar eleve nekik utalja a penzt vagy ezt nem.tehetik meg? nyilvan anya szamlajahoz nem.ferhetnek hozza.


amugy mar torlesztettuk par eve a penzt konkretan havi huszezrevel. aztan sajnos osszecsaptak a fejem felett a hullamok nem talaltam munkat a regi munkam elvesztettem igyt itudtam.fizetni de szulok segitettek fizettuk egyutt aztan a husz ezer helyett egyszercsak a teljes osszeget kertek egybe .aztan igy mmost nem tudom hogy akkor hozzafernek e vagy sem?!



2017. máj. 31. 07:14
 1/6 anonim ***** válasza:
A GYES-ből és a családi pótlékból nem lehet hiteltartozás címén letiltást kérni.
2017. máj. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Szia, én is így jártam, nem tudtam fizetni, jött a levél a NAV - tól, hogy egyösszegben kell fizetnem. Írtam nekik egy segélykérő levelet, elküldtem nekik az utolsó havi bérlapomat, hogy lássák minimálbér alatt keresek, de ezt ők is látták gondolom a rendszerben, és szinte könyörögtem, hogy ne egybe kelljen fizetnem, mert albérletben élek egyedül, és gondolhatod, hogy mennyi marad a bérleti díj és rezsi kifizetése után. Így vállaltam másodállást, és havi 30 ezret törlesztek. Mennyi gyereked van? 2-nél lefelezik a tartozást, három gyerek után elengedik a jövő évi törvénytervezet szerint.
2017. máj. 31. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
40%

GYES, családi pótlék végrehajtás alól mentes járandóságok, tehát az államkincstár a megérkezett letiltás esetén sem fog vonni. A NAV pedig látja, hogy GYES-t kapsz, tehát nem is küld ki letiltást.


A diákhitel nem adó, így el sem évül.

Nem a NAV-val kell egyezkednek részletfizetésben, vagy halasztásban, hanem a Diákhitel központtal. A NAV csak behajtja a tartozást, nincs joga felette dönteni, arra joga csak a behajtást kérőnek van. Az pedig a Diákhitel Központ.

2017. jún. 1. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
koszonom szepen. kicsit megnyugodtam. utalom ezt az egeszet es ezerszer megbantam a diakhitelt...remelem sikerul valahova jutni ezzrl kapcsolatban. egy gyerekem van . en is hallottam errol a torvenytervezetrol . remelem megkapjuk a penzt es nem veszik el...
2017. jún. 1. 10:59
 5/6 anonim válasza:
2-es válaszoló vagyok. Márpedig én a NAV-nak utalom és velük kellett egyeztetnem a részletfizetés miatt. Nem kéne egyértelműen kinyilatkoztatni valamit, amikor előtte írtam, hogy én így jártam.
2017. jún. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az lehet, hogy Te így jártál, de a hivatalos út az nem ez.


A NAV nem adhat engedményt köztartozásra. Ő az felett nem dönthet, csak a végrehajtást kérő.


Ha hivatalos formában kérvényezed a NAV-nál, elutasító végzést fogsz kapni, és értesítenek arról, hogy a kérelmedet továbbították a végrehajtást kérőnek. Pontosan azért, mert nem dönthetnek róla. Ők csak behajtják, és azt teszik, amit a Diákhitel központ kér tőlük. Ha azt kéri, hogy szüneteltessék a végrehajtási eljárást, akkor szüneteltetik, ha azt kérik, hogy fejezzék be, akkor befejezik, ha azt kérik, hogy folytassák, akkor folytatják...

2017. jún. 2. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!