Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szerintetek ennyi jövedelemből...

Arabellaa kérdése:

Szerintetek ennyi jövedelemből mennyi az az összeg amit "tutira" adna az otp bank lakáshitelre? Határozatlan szerződés nettó 101. 000 ft+családi 12. 000+25. 000 a gyes = durván 140. 000 ft +10 a cafeteria.2.100. 000 lenne amit szeretnénk felvenni.

Figyelt kérdés
2017. jún. 1. 17:50
 1/8 anonim ***** válasza:
0 Ft. Nagyon kevés a jövedelmetek bármilyen hitelhez. Önrészetek nincs? Arról nem írtál. Ha nincs, akkor aztán tényleg 0 az esély. De legtisztább, ha bemennétek a bankba érdeklődni.
2017. jún. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Egyrészt nincs olyan, hogy tutira. Nem csak az igazolható jövedelem számít (amiből amúgy csak a nettó 101000-et veszik figyelembe), hanem maga az ingatlan, az önerő, a település, de még a munkahely sem mindegy. De amúgy nagyon kicsi az esély, hogy akármennyit is adnának.
2017. jún. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

2-es válaszoló leírta a bank szempontjából lényeges elemeket.

Valóban csak a nettó 101 ezret fogják figyelembe venni.

Viszont, ha van önerőtök, akkor szerintem nem annyira reménytelen (bár tényleg nem sok esély van), mert a 2.2 millió (direkt ráhagytam egy kicsit) 15 évre felvéve csak havi 15 ezer törlesztőt ad ki.

De valóban az a legbiztosabb, ha bemész egy (vagy akár több) bankba érdeklődni.


Addig is itt tudsz nézelődni:

[link]

2017. jún. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Limit van mennyit írhatok és nem fért ki.

A lakás belülröl szép és 3.700.000 a lakás ára. 51m2

Ebből 150.000 adtunk foglalót=3.550.000

Csok+lakáshitelt veszünk fel. A csok az önerőnk. Van egy kislányunk és megelőlegezve beválalunk 1-et. Így

Kapunk 1.430.000 FT-ot.

Ehez kell még 2.100.000 FT.

Figyeljetek.Tudom hogy kevés a nettóm de nem tehetek róla ha ennyit kapok amit tudok megteszem.Első lakásunk lenne.De itt viszonylag jónak számít ez a nettó sajnos. 2 műszakban dolgozom pásztón.

Ettől jobb állást magamnak itt nem bírok talalni= akkor errefelé egy normális dolgozónak nem adnak hitelt?


Ott tartunk hogy minden papírt beadtunk,kiment az értékbecslő is már. De még nem hívtak a bankból.

Nagyon izgulunk mert már csak az van hátra hogy sikeresen megadják a hitelt.

2017. jún. 2. 18:31
 5/8 A kérdező kommentje:

10 évre fix kamatra van a hitel.

24.000 ft kell fizetni.

Ha nem felelne meg a bank felajánl valamit esetleg? Gondolok itt arra amit a kedves hozzászóló írt hogy ha 15 évre vesszük fel akkor feladják . Vagy valamilyen ajánlatot tesznek. Azóta nehezen alszunk izgulunk nagyon. Gondolom aki ezen végigment tudja milyen :)

2017. jún. 2. 18:35
 6/8 anonim ***** válasza:
38%
Engem 21 évesen a 250 ezer forintos fieztés mellet ki röhögtek az összes banknál , hogy ilyen fiatalon ekkora fizetés mellet minek akarok hitelt felvenni csak hát saját lábra akarok állni nem anyámék nyakán dekkolni , de ennyire vacak az összes bank , 250 ezres fizetésből szerintük nem tudnám a 9 millio törlesztőjét havonta fizetni . A vicc hogy utánna néztem és egy vadi uj 16 millios mercedest meg tudnék lizingelni , de a baki hogy ház/lakás nélkül cseszhetném a luxus terepjárot .... ugyhogy ez vacakul van kitalálva de nagyon u.i. engem sorra küldenek el 21 évesen a 250 ezres fizetés mellet a bankok és semmilyen tartozásom/hitelem nincs és nem is volt még
2017. jún. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Gondolom nem úgy adtatok foglalót, kértétek a CSOKot, hogy nem volt előzetes hitelbírálat. Ha ott átmentetek, akkor ne izgulj. Ha nem volt, akkor lehet buktatok 150.000et, mert ez bizony nem jàr vissza, ha meghiusul az adás-vétel a ti hibàtokból. Egyébként jobb lett volna minél hosszabb időre kérni, akkor alacsonyabb lenne a törlesztő, TALÁN jobban megadnák. De ekkora nettóra sztem nem fogjátok megkapni.
2017. jún. 3. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szia!végül megkaptátok a hitelt?
2017. aug. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!