Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért akar levonni a Paypal...

Miért akar levonni a Paypal pénzt ha utalni akarok paypal számláról paypal számlára?

Figyelt kérdés
10000FT-ot akarok utalni paypalról paypalra de a rendszer le akar vonni a bankkártyámról 530ft-ot. Ha ingyenes paypal számlák között az utalás akkor miért akar levOnni pénzt?

2017. jún. 5. 16:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
ha vásárlásra használod, akkor ingyenes neked. Akkor az eladótól vonnak le jutalékot. Ha viszont ajándékként küldöd, akkor a jutalékot te fizeted. A lényeg, hogy valamilyen úton a Paypal hozzájut a jutalékához. Ha a kedvezményezettet akarod kímélni, akkor ajándékként küld9d, és te állod a jutalékot. De ez esetben semmilyen pénzvisszakérési jogod nincs, tehát vásárlásra sose használd az ajándékként való küldést.
2017. jún. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Az ingyenes utalás a Paypal számlák között azt jelenti, hogy a Paypal egyenlegedet ingyenesen elküldheted egy másik Paypal számlára. Ha viszont a pénz nincs a Paypal számládon és úgy küldöd valaki másnak, annak díja van. Ha ajándékozásról van szó, ezt állhatod te is és a fogadó fél is.

Ha áruvásárlásként küldöd, akkor mindig az eladóé a költség.

2017. jún. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Facebook csoportból vettem egy régi tárgyat és annak az összegét akarom forintban átutalni egy másik paypal számlára, tehát nem amazon vagy hasonló helyen vettem. Úgy tudom hogy a paypal számlák között ingyenes az utalás ezért nem értem miért akar levenni még pénzt tőlem.
2017. jún. 5. 22:18
 4/16 anonim ***** válasza:

Ha van Paypal egyenleged, azt ingyen elküldheted egy másik Paypal felhasználónak magánszemélyek közti pénzküldés keretében.

Ha a pénz a bankszámládon van, és a bankkártyáddal küldenél pénzt egy másik Paypal számlára, a díj a küldendő összeg 3,4%-a plusz 90 Ft, amit vagy te fizetsz, vagy a fogadó félre terhelsz.


Ha a küldés során a "pay for goods or services" lehetőséget választod, a fizetés számodra ingyenes lesz, függetlenül attól, hogy Paypal egyenlegből vagy bankszámláról származik a pénz és az eladó fizeti a díjat.


[link]

2017. jún. 6. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
De én nem cégtől vettem szolgáltatást hanem magánszemélytől egy tárgyat.Annak a paypaljára akarok utalni 10 ezret és ennek ingyenesnek kéne lennie. Hogy tudok úgy utalni hogy ingyenes legyen?
2017. jún. 6. 17:35
 6/16 anonim ***** válasza:

Olvass:

"Ha a küldés során a "pay for goods or services" lehetőséget választod, a fizetés számodra ingyenes lesz, függetlenül attól, hogy Paypal egyenlegből vagy bankszámláról származik a pénz és az eladó fizeti a díjat."


Ha azt akarod, hogy mindkettőtöknek ingyenes legyen, Top up menüben egyenleget kell töltened a Paypal számládra és azt ingynesen továbbküldheted családtagnak vagy barátnak szóló fizetésként. Viszont ahogy írták ebben az esetben vásárlói védelemben nem részesülsz.

Valamint az egyenleg feltöltéséért Paypal-ra a bankod a számlacsomagodtól függően utalási díjat számolhat fel.

2017. jún. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
A top up-ot nem találom mivel aza régi paypal menüben volt, az újban nincs. Ha a send money-ra megyek és "send monay family and friends"re megyek, akkor beírom az email címetb és az összeget utána írja ki hogy fee: 530 ft. Na én nem akarom ezt fizetni hanem csak elküldeni neki ingyenes a pénz a paypal számláról, hogy mindkettőnknek ingyenes legyen. Ez hogyan lehet?
2017. jún. 6. 18:41
 8/16 A kérdező kommentje:

Ez a probléma:


[link]


Tehát van pénz a paypal számlámon és azt akarok elküldeni ingyér (neki se kelljen fizetni). Hogy lehet? Írja le valaki lépésről lépésre.

2017. jún. 6. 18:54
 9/16 anonim ***** válasza:

Hogyne lenne Top Up, ott van a baloldali menüben, rögtön a Paypal balance és a currencies alatt.

A díjat pedig azért számolja fel, mert a regisztrált kártyádról akarja a pénzt levenni, nem a Paypal egyenlegedről, márpedig ennek díja van.

Ha neked van Paypal egyenleged, akkor megnyomod a "change founding source"-t és kiválasztod a Paypal Balance-t.

Ha nincs Paypal egyenleged (az, hogy kártyát rendeltél a Paypal accounthoz, az nem egyenleg!) akkor fel kell töltened a számlád Top Up-pal. Utána ingyenes lesz a "family and friends" verzió mindkét félnek.

Az, hogy a kártyáddal küldesz pénzt, soha nem lesz ingyenes, ott valamelyikőtöknek állnia kell a díjat.

2017. jún. 7. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
change funding source rákattintok és csak kártyát lehet hozzáadni. És csak a mastercardomat látom ott.
2017. jún. 7. 12:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!