Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Villamosvezető akarok lenni,...

Villamosvezető akarok lenni, de villamosvezetői engedély az elvárás. Mit akar ez jelenteni?

Figyelt kérdés

Villamosvezető szeretnék lenni,de az elvárások menüpont alatt az írják hogy villamosvezetői engedély szükséges.

Ez mégis mit akar jelenteni,mi ez az engedély?

Nem értem.

Ha nem vagyok villamosvezető és korábban se dolgoztam villamosvezetőként akkor honnan lenne ilyen?

Valaki magyarázza el nekem!



2014. aug. 29. 14:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Gondolom ez olyan, mint amikor valaki autót vezet, előbb elmegy egy tanfolyamra, leteszi a vizsgát és utána vezethet.
2014. aug. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha van felvétel, akkor jelentkezel, és elvégzel egy villamos vezetői tanfolyamot. Sikeres vizsga után meglesz a villamosvezetői engedélyed amivel dolgozhatsz mint villamos vezető.

Ha a hirdetésben eleve kiírják, hogy felvesznek villamosvezetőt, de legyen villamosvezetői engedélye, akkor olyan dolgozókat várnak akiknek már van, és dolgoztak korábban villamosvezetőként.

2014. aug. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
32%
Villamosmérnöki diploma kell a villamosvezetőhöz.
2014. aug. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

#3 Az nem csak akkor kell ha a szerelvény tömegét kell mérni? :)


Egyébként itt szerintem nem villamost kell vezetni, tehát nem azt a hosszú sárga izét, hanem villamosságot, amihez természetesen kell engedély, hiszen eléggé veszélyes foglalkozás.

2014. aug. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Szerintetek jogsin kívül kérnek valamilyen más iratot is?

Mondjuk régebben a jogsi nem volt szükséges a villamosvezetői tanfolyamhoz.

Most nem tudom hogy van.

2014. aug. 29. 16:19
 6/7 anonim ***** válasza:
Személyit általában kérne. De készülj fel hogy erkölcsi is kell majd.
2014. aug. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Tulajdonképpen a B kategóriás jogosítvány megléte előny felvételnél, de hatósági vizsgán kitörölheted vele a feneked.
2016. jan. 31. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!