Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » OTP-nél milyen lekötésekben...

OTP-nél milyen lekötésekben érdemes gondolkodnom?

Figyelt kérdés
500 ezret szeretnék betenni és ha tudnátok írni jó tanácsokat, hogy milyen lekötésbe fektessek be, azt megköszönném. Elsősorban a rövid idejű (éhány hónapos) lekötések érdekelnének, de persze írhattok hosszabbat is.
2017. jún. 10. 20:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Semmilyenben, érdemi kamatot sehol nem fogsz kapni erre.
2017. jún. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Magyar Államkincstárban ingyenes az értékpapírszámlavezetés. És azon belül lehet választani félévestől öt évig tartó futamidejű papírokat. Kamatozást nem tudom pontosan de 2%/év szerintem van.

érdemes tudni azt is hogy a hozamokból (kamat) levonnak kamatadóként 15%-ot.

Ha tanàcsolhatok egy összeállítást:

-100.000ft Féléves Kincstárjegy

-400.000ft Prémium Magyar Államkötveny.

2017. jún. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Hát a 2 százalékos éves kamat az tényleg nevetségesen kevés, ha ez igaz akkor igaza van az 1-nek.
2017. jún. 11. 13:21
 4/5 Vy válasza:

OTP-t nem tudom, de pl. a postáknál vásárolható Kincstári Takarékjegy is csak régebben érte meg, mostanában már 2%-ot sem adnak. :/ (Ebből van éves, és 2 éves; az évesnél 1,75% a kamat, a 2 évesnél - ha jól láttam - 4,5%.)

Én is keresgéltem olyan lekötéseket, amelyek megérnék, de itt ez csak annak éri meg, aki aztán használja a pénzünket, mi ennyi erővel a szekrénybe is befektethetjük a pénzt, ugyanott vagyunk. :/ Szomorú...

2017. jún. 13. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

# 4


Szomorú vagy sem, de ez a piac. És az alacsony kamatok éppen annak kedveznek, hogy több befektetés legyen, amit pedig jót tesz a gazdaságnak.


"ez csak annak éri meg, aki aztán használja a pénzünket"

Te is használhatod a pénzedet, nem muszáj bankba tenni! Persze a szekrényben sem jobb egy fokkal sem tartani.

2017. jún. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!