Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Igaz, hogy a bankkártyára...

Igaz, hogy a bankkártyára később ér a pénz, mint a számlára?

Figyelt kérdés
Anyum szerint ha átutal nekem vasárnap este pénzt, és én azt hétfő reggel megkapom, akkor csak átutalásra fogom tudni használni, mert a bankkártyára még nem raktál fel, így a bankkártyával nem tudom elérni ezt az egyenleget. Ez igaz? Ha igen, van valami módja, hogy megnézzem, mennyi pénzt érek el a számlámon lévőből a bankkártyával?

2017. jún. 12. 08:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A kártyán sosincs pénz, az csak egy eszköz, amivel hozzáférsz a számládon levő pénzhez.

Anyukád jó nagy marhaságot mondott.

2017. jún. 12. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
A bankkártyával azt a pénzt tudod elkölteni, ami a bankszámládon van. Nem rakosgat senki semmit a kártyára, mert nincs is mire/hogyan. Édesanyád óriási baromságot beszél.
2017. jún. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%
Nem igaz, a fent említett okokból.
2017. jún. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%

Lol, tanuljatok mar meg, hogy a kartya csak egy eszkoz, amivel elerheted a szamlad.

De ha poriasan akarok fogalmazni, akkor lesz "a kartyan" penz, ha a szamlan is.

2017. jún. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Amúgy a kérdés nem olyan nagy butaság, mint amilyennek első látásra tűnik.

OTP NetBankomban tudok tranzakciót kezdeményezni a bankkártyám és egy másik kedvezményezett bankkártya közt, és 24/7-ben azonnal végrehajtódik (mint a mobilegyenleg feltöltés).

De ha a fiam bankkártyájához tartozó bankszámlára utalok, akkor az csak a bank nyitvatartási ideje alatt hajtódik végre. És a kártyájával csak akkor tudja felhasználni.

2017. jún. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ostoba kérdés? Lehet, de ha jól tudom, te se az anyatejből szívtad a tudást.
2017. jún. 13. 20:15
 7/9 A kérdező kommentje:
Egyébként szerintem is baromság, de mivel anyukámnak 40 évvel több tapasztalata van, mint nekem, ezért figyelembe kell vennem az ő véleményét is, ezért is kérdeztem rá.
2017. jún. 13. 20:16
 8/9 Koplárovics Béci ***** válasza:

Az OTP "kártyát közti" utalása is a gyakorlatban egy átutalás, ami azonnal végrehajtódik. Nem igazán értem, hogy miért pont kártyák közt, hiszen csak bankon belül működik, igazán működhetne a rendes átutalás bankon belül 24/7-ben. Egyébként hivatalosan kártyafedezet terhére végzett átuatals a neve.


Kérdező: jogos, hogy hallgatsz az idősebbre, csak sajnos nem minden esetben van igaza :)

2017. jún. 14. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
És éppen ezért jártam inkább utána. :) Nem hiszek én el mindent nekik, csak számításba veszem, amíg nem igazolódik / cáfolódik.
2017. jún. 27. 17:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!