Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Fizetési felszólítást nem...

Fizetési felszólítást nem ajánlottan vagy tértivevényesen szokás küldeni?

Figyelt kérdés
Egy követeléskezelő cég próbál behajtani tőlem egy nem létező tartozást, kaptam tőlük fizetési felszólítást, de furcsának tartom, hogy csak "simán" adták fel a levelet, nem ajánlottan vagy tértivevényesen.
2017. jún. 14. 10:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Szard le, kilopták a postaládából, kész.
2017. jún. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Albérletben lakunk, hónapokkal ezelőtt hozzák is bedobtak egyet, az előző lakó nevére. Próbáltam elérni, nem sikerült, majd kidobtam a levelet. Ennek már 3-4 hónapja, azóta se jött újabb levél.
2017. jún. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
85%

Ha nem létező a tartozás, akkor mindenképpen azt javaslom, hogy hívd fel őket és egyeztesd le velük a dolgot - ezután nyugodtan alhatsz tovább :-)

Ha csak számodra nem létező/jogos, de valójában mégis az, akkor pedig próbálj meg egyezkedni velük részletfizetésről.

Ha nem teszel semmit, az a legrosszabb, mert ha nem mondasz ellent, akkor átadhatják végrehajtónak - az meg egyszer csak inkasszózza a számládat vagy jön foglalni, stb.


És nem, manapság már sok minden nem ajánlottként jön - aminek pedig úgy kellene jönnie: pl. a bankkártyákat sem ajánlottan küldik ki - csak sima levélként.

2017. jún. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nem kötelesek ajánlottan küldeni! Küldhetnének egyből közjegyző által fizetési meghagyást is, utána pedig ha nem fizetsz, vagy a bíróság vagy a végrehajtó következik. Csak ennek már mind-mind plusz költsége lesz.


Ne vedd félvállról a dolgot. Minket megszívattak egy olyan szerződés miatt, amiről azt gondoltam, hogy már megszűnt.

2017. jún. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!