Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » átvert a hitelközvetítő? Vagy...

átvert a hitelközvetítő? Vagy ilyen sokáig tart az mire kiküldik az értékbecslőt? Ez be vet szokás?

Figyelt kérdés
eladom a házam jelentkezett egy vevő a szomszéd személyében aki hitelközvetítő segítségével az OTP-én keresztül intézi.. megkötöttük a szerződést a ház vételére ügyvéd készítette el akkor lép életbe ha a számlámra utalják a vételárat ! de eltelt már 5 hét és még értékbecslés nem történt nagyon aggódom nem szeretném elveszteni fejem fölül a tetőt !

2017. máj. 27. 12:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha a szomszéd nem hitelképes, akkor nem kap hitelt - de ezért nem a hitelközvetítő a hibás, nem az "vert át".

De az is lehet, hogy csak a szomszéd nem adott be minden papírt, amiatt húzódik.

Azt a mondatodat meg végképp nem értem, hogy "nagyon aggódom nem szeretném elveszteni fejem fölül a tetőt !"

Miért vesztenéd el a fejed fölül a tetőt? Hiszen azt írod, akkor lép életbe az eladás, ha a számládra került a pénz.

Ha nincs pénz, nincs eladás... Nem értem...

2017. máj. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha az OTP-be hiánytalanul beadnak egy hitelkérelmet, akkor kb 1-2 napon belül megy a becslő és ha minden rendben van a hitelképességgel és a becslés eredményével akkor kb 2-3 héten belül már a folyósítás is megtörténik.

Nagy valószínűséggel valami még mindig hiányzik a hitelkérelemhez, de ez 2 perc alatt kideríthető, ha a vevőd bemegy az OTP-be és megkérdezi, mi a helyzet.

Addig az OTP nem fogadja be a kérelmet, amíg valami hiányzik és nem is küldi ki a becslőt, ha nem kértek előzetes becslést. Nekem is vannak olyan ügyleteim, ahol várunk pl a NAV jövedelem igazolásra, mert vállalkozó az ügyfél, olyan ügyletem is van, ahol külföldről várunk még dokumentumokat, mert külföldön él a vevő és onnan igazol jövedelmet, stb, stb.

2017. máj. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat . még nem vagyok nyugodt de ez egy nagyon rossz érzés hogy valahogy kijátszanak átvernek annyi ilyet hall az ember és ......... meg kértem én már kölcsönt hitelkővetítőn keresztül úgy ,hogy be sem kellet mennem a bankba de az nagyon korrekt volt és mindenről tájékoztatott és úgy történt ahogy elmondta . a mostani meg csak hitegeti a vevőm hogy ezen a héten már biztos hogy jönnek ... és még sem és így telnek a hetek már az ötödik hétnél tartunk....ezért vagyok bizalmatlan hogy valami nincs rendbe ..........
2017. máj. 27. 15:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!