Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Tiszteletem! Ha van egy banki...

Tiszteletem! Ha van egy banki hiteles házam, annak a tulajdonjogát át lehet ruházni ajándékozással? Például az élettársamra aki rész tulajdonosa az ingatlannak, vagy csak az egyenes ági gyermekekre? köszönettel.

Figyelt kérdés
2017. jún. 14. 11:10
 1/4 anonim ***** válasza:
82%
a bank nem fogja engedni, és az átírást a földhivatal megtagadja. a bank akkor fogja engedni csak, ha az új tulaj átvállalja a hitelt ami a házra van terhelve, továbbá az új tulaj jobb adósnak látszik, mint a régi.
2017. jún. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
42%

Persze!

Ha kifizetted a hitelt! :-)

2017. jún. 14. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
58%

Az első csak egy kis részét ismeri a helyzetnek, nyilván csak ezzel találkozott a saját esetében.


Többféle lehetőség van, amely függ a hitelszerződéstől is.


Ha nincs bejegyezve a földhivatalban elidegenítési tilalom, csak jelzálog, akkor simán elajándékozhatod, ha az ajándékozott vállalja. Viszont a bank jogai változatlanul fennmaradnak és az új tulajdonost terhelik ezután.

Ugyanúgy el lehet árverezni végrehajtásban illetve az új tulajdonos mint új zálogkötelezett köteles megóvni, stb...


Ha elidegenítési tilalom van, akkor is meg lehet tenni, viszont csak a bank engedélyével.


Ilyenkor lehet, hogy az adós te maradsz, az ajándékozott nem vállalja át a hitelt, viszont vállalnia kell, hogy zálogkötelezett lesz.

Azaz ő csak az ingatlannal felel a te hiteledért. A banknak így a garancia ugyanúgy fennmarad, hiszen végrehajtásban elárvereztetheti a házat.


Lehet olyat is, hogy az élettársad, gyereked vagy akinek szeretnéd ajándékozni átvállalja a hitelt is.


Ilyenkor az kell, hogy a bank ebbe belemenjen, amihez elengedhetetlen, hogy lefolytassa a hitelképességi vizsgálatot.

Ha a személy aki átvállalná hitelképes és vállalja a kötelezettségeket, a banknak is megfelel minden, akkor nincs akadálya.



A fenti az alapeset.

Bonyolítja, hogy az élettársad résztulajdonos.

Nem akartam eddig belekeverni, mert csak jobban összezavar.



Jó lenne tudni, hogy ő adóstárs vagy csak zálogkötelezett a saját tulajdonrészével.


Ha adóstárs akkor is átvállalhatja az egész hitelt, jogilag nem kizárt, de a bank valószínűleg nem megy bele. Nem véletlenül kellett neki már az elején is adóstárs. Együtt voltatok csak hitelképesek.

Persze ha már a hitelből kevés van vissza, lehet, hogy egy adós is elég neki.


Ha csak zálogkötelezett a saját tulajdonrészén, akkor valószínű a bank simán belemegy, hogy a te tulajdonrészed neki ajándékozd, úgy, hogy a teljes ingatlannal ezután ő lesz a zálogkötelezett.

De ahogy írtam attól még te is adós maradsz.



Miért szeretnéd elajándékozni?

Ennek tudatában lehetne keresni megoldást.


Ügyvéd úgy is kell az ingatlanátírás miatt, nem ártana az egész helyzetről konzultálni vele.

Persze ha most az derül ki számodra, hogy az egész elajándékozás felesleges, akkor nincs miről.

2017. jún. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
29%

""""""" Az első csak egy kis részét ismeri a helyzetnek, nyilván csak ezzel találkozott a saját esetében. """"""


mitől nyilván ez? Nekem nincsen saját esetem, mert a redvás bankotokkal nem kötök üzletet. megtakarító vagyok forint alapon és államkötvényt veszek 34 éve, bankos kizárva, rosszabb mint a borsodi cigány

2017. jún. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!