Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A Tesco bevásárlókártyához...

A Tesco bevásárlókártyához szükséges a házastárs aláírása?

Figyelt kérdés

A férjem a hátam mögött igényelt egyet és meg is kapta, ami számomra furcsa, mert a nyugdíja végrehajtás alatt van, így 48.000 Forintot kap csak. Én jól keresek és hitelképes is vagyok, viszont ha egy sima áruhitelt szeretnék felvenni, akkor is kérik az aláírását, mint adóstárs.


Ha jól tudom, akkor végrehajtás miat KHT-be szokás kerülni, így nekem valami bűzlik a kártya körül...


Láttam a kártyát, az ő neve van rajta és olyan is volt, hogy az asztalon hagyta a telefonját, lement vásárolni és jött az sms: Budapest Bank feladótól


Hivatalosan nem tudok a kártyáról, apránként bizonyosodott be.

Sajnos a férjem hajlamos adósságokba keveredni, emiatt aggódom.


2017. jún. 15. 00:06
 1/5 A kérdező kommentje:
*KHR
2017. jún. 15. 00:06
 2/5 anonim ***** válasza:

Hitelkártyához soha nem kell adóstárs.

Másfajta kisebb hitelekhez sem szokott kelleni.


Áruhitelhez sem, nem tudom, hogy ami te találkoztál ahhoz miért kellett. Egyáltalán az áruhitelt milyen bank nyújtotta vagy nem bank nyújtotta, hanem 0%-os részletre vehettetek meg valamit és az áruház szabályozta így.



Minden hitelt bejegyeznek a KHR-be és ha az adósnak komoly elcsúszásai vannak akkor negatív státuszt kap. Ilyenkor már a bankok nem hiteleznek neki.

Ez különösen igaz, ha már a hitelét felmondták.


A végrehajtás pedig csak ezután jön.


A hitelkártya tehát jóval korábbi lehet.

Esetleg valaki a saját hitelkártyájához igényelt a férjed részére (természetesen az ő hozzájárulásával) társkártyát.



Ha nem ismeri rendesen a hitelkártya működését vagy tud fegyelmezetten költekezni, nagyon csúnya adósságba keveredhet. A már meglévő mellé.

Aki pedig végrehajtás alatt van, nem hiszem, hogy mindig szabályosan vissza tudja fizetni határidőre a teljes elköltött összeget.

2017. jún. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.

Én is attól félek, hogy egy újabb adósság szakad a nyakamba miatta. :(


Áruhitelnél a Cetelem vonja be adóstársként a házastársat.


Igazad lehet, hogy társkárya lehet, mert semmilyen igényléshez szükséges dokumentumhoz nem férhet hozzá, minden számla online érkezik, minden átutalással van fizetve, ráadásul minden az én nevemen van.


De azért az megnyugtat, hogy nem kell a házastárs aláírása, így legalább attól nem kell tartanom, hogy helyettem írt valamit alá...

2017. jún. 15. 09:46
 4/5 anonim ***** válasza:

Hitelintézettel vagy más pénzügyi vállalkozással nem lehet úgy szerződni, hogy valaki aláhamisítja az aláírást.


A bank képviselőjének (alkalmazott vagy megbízott személy) le kell ellenőriznie a személyazonosságot.

2017. jún. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha nincs házassági szerződésetek, akkor a hitel is közös vagyon
2017. jún. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!