Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért jött ki a végrehajtó,...

Miért jött ki a végrehajtó, amikor fizetve van a tartozás? (részletek lent)

Figyelt kérdés

Édesanyámnak volt eredetileg 580.000 forint összegű közüzemi tartozása. Már körülbelül egy fél éve tiltják a fizetésének a 33%-át, tehát a tartozás összege már jóval alacsonyabb, azt hiszem most 350.000 ft körül van.

Pár napja azonban kapott egy levelet, amiben az állt, hogy május 27-én volt itt a végrehajtó foglalni, de mivel a csöngetésre senki nem nyitott ajtót, elment. Ami érdekes, az az, hogy május 27-én hárman voltunk itthon abban az időpontban, amikor a végrehajtó állítólag itt járt, de egyikőnk sem hallotta, hogy csöngetett volna. De ami még érdekesebb, hogy a levélben feltüntetett tartozás 580.000 forint volt, tehát mintha az a több mint 200.000 forint amit levontak, eltűnt volna az éterben.

Most pedig nem tudjuk, mi tévők legyünk. Édesanyám jövő hét kedden szeretne bemenni a végrehajtóhoz megbeszélni, hogy mi a helyzet (akkor van ügyfélfogadás), de addig is hátha valaki fel tudna világosítani, hogy ez most mi. A válaszokat előre is köszönöm.



2017. jún. 15. 09:54
 1/5 xswerdy ***** válasza:
81%

Ha még a fizetési meghagyás szakaszában részletfizetést kért volna édesanyád, és arról megállapodás születik, és az folyamatosan be lenne tartva, akkor további intézkedésnek nem lenne helye.


De itt már végrahajtási szakaszban van az ügy. A végrehajtó feladata pedig a teljes összeg mielőbbi behajtása. A végrehajtó először bankszámláról kísérel meg inkasszálni, aztán fizetést letiltani, majd ingóságot, és ingatlant foglalni. De ha a fizetés tiltás sikeres is, de úgy látja, hogy az túl lassan hozza be a tartozást, akkor elindíthat párhuzamosan foglalást is. Ha az általad írt számadatok stimmelnek, akkor azért a fizetés tiltásból belátható időn belül a tartozás behajthatónak tűnik, nem tudom, miért próbálkozott foglalással, ami egy sokkal macerásabb ügy (átlagos használati tárgyakat nem könnyű kényszerértékesíteni).

2017. jún. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%

Az, hogy tiltanak 33%-ot semmit nem jelent. A végrehajtó a TELJES összeget szeretné behajtani és olyan gyorsan, ahogy csak tudja. Nyilván a 33% annyira alacsony összeg, hogy más úton folytatják a végrehajtást.


A végrehajtásnak díja van, a tartozásnak pedig kamata. Egyik sem 2 ft. Simán el tudom képzelni, hogy akár 100e-s tétel. És ez mind a ti költségetek.


A végrehajtó meg nyilván aznap már lusta volt dolgozni, beX-elte, hogy nem nyitottatok ajtót, kiszámlázott 15e forint kiszállást és mint aki jól végezte dolgát lelépett.

2017. jún. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
bocs.. de olyan nincs, hogy lusta volt és bbeikszelte.. erre nagyon figyelnek ilyen nem eshet meg mert kifogással élhetnénk..
2017. jún. 20. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
jajj dehogynincs 😀😀😀
2017. jún. 27. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
44%
#3 Te nagyon naiv vagy, ezek a férgek bármit megtesznek és gyakorlatilag semmi kontroll nincs felettük.
2017. júl. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!