Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Eurós pénzautomatából további...

Eurós pénzautomatából további költség nélkül lehet fölvenni eurót?

Figyelt kérdés
Tehát azt hallottam hogy akinek külföldön van bankszámlája és itthon eurót szeretne fölvenni bárminemű extra költség nélkül megteheti egy ilyen pénzautomatánál(városban van pár) használva a kinti bankkártyát...igaz ez vagy sem? Szerintem az automata abban az esetben is konvergál először forintra majd vissza így veszi le a hasznát de ez csak egy tipp...

2017. jún. 27. 15:14
 1/2 anonim ***** válasza:

A rád eső díjak megállapítása a külföldi bank hatásköre, az ő kondíciós listájukból derülhetne ki számodra, hogy mennyi költséget számolnak fel neked a számlacsomagodnak megfelelően. Tehát az automata üzemeltetésének költségeit nem közvetlenül az ügyfelek fizetik. Ebből az következik, hogy a kérdésben megfogalmazott állítás nem igaz, hiszen ahány bank, annyiféle számlacsomag létezik. Bizonyára van köztük ingyenes ATM-használatot lehetővé tévő is, de ebből nem következik az, hogy mindenki számára ingyenes.

Egyébként a történetben van egy harmadik szereplő is, a kártyatársaság, ők jelentik az összeköttetést az ATM-ek üzemeltetői és a világ akármelyik bankja között. A konvertálás rajtuk keresztül zajlik.

2017. jún. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 xswerdy ***** válasza:
van az Euronet-enk rengeteg automatája, ami hirdeti, hogy EUR-t is ad, de az állítólag csak forintos számláról (hogy keressen a konverzión). Az OTP-nek van pár EUR automatája, ott vettem már ki a külföldi kártyámmal, a kinti bank kondiciós listája szerinti költségért.
2017. jún. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!