Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Fundamenta hitelt érdemes...

Fundamenta hitelt érdemes felvenni?

Figyelt kérdés

Élettársammal kötöttünk lakáskasszát a fundamentánál és most úgy adódott, hogy találtunk egy eladó házat, ami nagyon megtetszett és szemezgettünk a fundamentas azonnali hitelével is mert:

- fix a kamat ( pl. a bankomnál - OTP - a fix kamatos hitelek drágábban jönnek ki)

- pont úgy van szerződött összegünk (5-5 millió), ami a hitel lenne. A házat 12,5 ért adják, tehát 2,5 önerő kell még, amit meg tudunk valahogy oldani.

- a futamidő 12 év, ami emberibb ( a 20 hoz képest) és a törlesztő alacsonyabb mint a bankomnál


Az ügyintézőnk elérhetőségét még nem találtam meg és gondoltam utánakérdezek, hátha van valakinek itt tapasztalata.


Szerintetek?


2017. jún. 30. 17:57
 1/2 anonim ***** válasza:
Mikor fut ki a lakáskassza?
2017. jún. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mivel azonnali áthidaló hitelt írtál, úgy vélem, még csak mostanában indítottátok a megtakarításokat. A 2,5MFt önerő pont határeset, mivel ez a vételár 20%-a, ha a ház vidéken van, vagy ha a becslő kevesebbre értékeli a házat, szükség lesz még önerőre.

Az OTP valóban drága, de azért vannak bankok, ahol kedvezőbb feltételekkel lehet fix hitelt kapni mint a Funda áthidaló és még egy rakás induló költséget is megspórolhatsz.

Ha megírod, hogy hány évesek vagytok, hol van a ház és mennyi a jövedelmetek, meg tudom mondani mik az esélyetek és hol lehetne kedvezőbb hitelt kapni, mint a Funda hitele.

2017. júl. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!