Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyi kamatot lehet kérni,...

Mennyi kamatot lehet kérni, milyen feltételekkel és hogyan lehet minimalizálni fer módon a kockázatot?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm saját vállalkozást nyitna és 2m Ft kölcsönt szeretne. Nekem van éppen befektetési kedvem, de sose csináltam ilyet. Gondolom az ügyvéd alap.
2017. júl. 9. 21:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%

Sehogy

Ha 2 millára nem hitelképes a bankban, akkor neked se fog fizetni

2017. júl. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Dzseri ***** válasza:
0%

lehet azért nem a banktól kér mert gondolja tőled kedvezőbben kamattal kaphat hitelt!


ügyvéd nem szükséges, két tanú előtt átadjátok a pénzt, és aláírjátok a kölcsön szerződést, amiben rögzítitek a feleket, az összeget, a kamatot, a futamidőt, egyéb részletek


ahogy néztem egy kalkulátorban 8-15% között adnak a bankok

2017. júl. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
A kamat után nekem kell kamatadot fizetnem, a kölcsönt fel kell tüntetni adóbevallásban?
2017. júl. 9. 22:11
 4/12 A kérdező kommentje:
Ha annyit kérek mint egy bank, az meg nem uzsorakamat?
2017. júl. 9. 22:43
 5/12 Dzseri ***** válasza:
60%
csak ha feltűnően aránytalan a kamat akkor uzsora
2017. júl. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Egy banknak kissebb a kockázata, ezért akár kérhetek évi 20%-ot is kamatra? Nyilván nem szeretetből adnám én sem, hanem befektetésnek tekintem.

Lehet ilyenkor fedezetet kerni, biztosítékot,pl ingatlanra bejegyezve?

2017. júl. 9. 23:36
 7/12 anonim ***** válasza:
60%
És miért kéne tőled 20%-ra ingatlanfedezettel amikor ingatlanfedezettel a bank sokkal olcsóbban is ad.
2017. júl. 10. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Gondolom, vmi oka van, hogy nem banktól ker hitelt, de erre rakerdezek.
2017. júl. 10. 06:40
 9/12 anonim ***** válasza:
27%

Kamatra nem adhatsz pénzt, csak bank teheti.


Magánszemélynek adott pénz jogilag nehezen behajtható, polgári peres eljárással lehet, ami évekig elhúzódhat.


Amennyiben van fizetési hajlandósága, de nem tud fizetni a megnyert per után, akkor nem behajtható az összeg. Tehát nem kényszeríthető, hogy adja el autóját, lakását, bármijét.


Magánszemélynek, rokonnak, havernak max. annyi pénzt adunk, emennyit nem bánunk, ha nem kapjuk vissza. Többnyire nem kapjuk vissza :)


Neked meg sok szerencsét és ne légy önző, adjál neki inkább 3m -át!

2017. júl. 10. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
84%
Ja, az az oka, hogy nem hitelképes
2017. júl. 10. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!