Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Melyik jobb? kp-ben felvenni...

Melyik jobb? kp-ben felvenni vagy folyoszamlara utalni?

Figyelt kérdés

keszpenz felvetel dija lenne 30 ezer

utalas masik bankfiok szamlaszamra, de csak olyanra ami a nevemen van: 15 ezer


megszuntettem a lekotott banki betetem, 5M forint

szeretnem elkolteni ezt az osszeget, a tovabbi utalasok is dijat vonnak maga utan ezert gondoltam en a keszpenz a jobb


vagy nem?


2017. júl. 12. 15:40
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, másik bankszámládra akarod utalni. Ha a másik bankszámlád másik banknál van, hiába a tiéd, nem saját számlának számít, tehát bankon kívüli átutalás lesz.



De a kp.felvételnél minden olcsóbb.


Azzal is számolj, ha nem költöd el hamarosan, nem jó otthon őrizni. Szerintem...


Simán lehet és amit írtál az alapján úgy is látszik, hogy a két utalás sem drágább mint az egyszeri felvétel pénztárból.


Én a helyedben utalnám.


Melyik bankból melyik bankba amúgy?

2017. júl. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

autot vennek belole es egyenesen az eladonak utalni ezt az osszeget de azt az informaciot kaptam a banktol csak sajat nevu folyoszamlara utalhatok errol a befektetesi szamlarol


kesz szerintem azert jo mert mindig nalam van tehat barmikor felhasznalhatom es nincs tovabbi utalasi koltsegek

2017. júl. 12. 16:05
 3/9 anonim ***** válasza:
31%

Cetelem megtakarítási számlát nyitsz beutalod, onnan kifele már ingyen tudsz utalni (azt nem tudom hogy bárkinek lehet-e utalni vagy csak saját névre) és addig is kamatozik amíg nem költöd el.

[link]


Gránit Bankba is utalhatod, ott 2,25%-ra le tudod kötni 3 hónapra ha még 3 hónapig nem költöd el. Addig kamatozik kb. 25 ezret.

[link]


Ha azonnal kell és készpénzben akkor vedd ki úgy.

2017. júl. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Így már más a helyzet.


Értékpapír számláról csak a saját bankszámládra tudsz utalni.

Utána onnan tudod kp-ben felvenni vagy az eladó bankszámlájára utalni.


Értékpapírszámláról bankszámládra utalni a pénzt, ha van díja úgyis annyi amennyi.


A 15 e ft-ot nem tudom mire értetted.


Amikor már a számládon van a pénz, olcsóbb utalni az eladonak mint felvenni.



Az utolsó válaszoló nem tudom mit magyarázott. Az egésznek semmi köze a te helyzetedhez.

2017. júl. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Több köze van hozzá mint amit te írtál, 15 ezret se tudtad értelmezni, hogy az az utalás költsége.
2017. júl. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
20%

Sértettségből ezt kellett odavágnod, de most már nevetséges vagy.


A kérdező azt akarta megtudni, hogy a meglévő számlájáról utalással vagy kp.felvétellel jár jobban, te erre Gránit Bankról meg Cetelem Bankról kezdesz hadoválni, hogy hol tartsa a pénzét.


Még azt sem sikerült megértened, hogy azt a pénzt most elkölteni akarja, nem lekötni máshol.


Ezek után nehogy már te minősíts így engem!



A 15 ezret nem én nem tudtam értelmezni, hanem nem egyértelműen írta le.

Mint kiderült értékpapír számláról bankszámlára átutalás kell először, utána pedig másnak a bankszámlájára.

Ezt a kérdésben nem írta le.

Értékpapírszámláról pedig csak saját bankszámlára lehet utalni.


A kérdésben hol írta ezeket le? Nyilván visszakérdeztem, hogy tudjak korrekt választ adni.


A sértett buta embernél nincs rosszabb, de meséld el, a kérdésből hogy derült ki a teljes szituáció!

2017. júl. 13. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Cetelem számlára utalva 15 ezer a tranzakció díja, onnan meg már ingyen lehet kifele utalni. Tehát kétszeri utalás helyett 1x kell fizetni. Nincs hozzá köze, mi?


Gránit Bankba meg 15 ezer az utalás díja, ha 3 hónapig nem költi még el akkor ott kamatozik addig majdnem 30 ezret. Nincs hozzá köze mi?


Buta vagy, ha nem rágják a szádba a dolgokat nem érted meg.

2017. júl. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem nem kell a számba rágnod semmit.

Én próbáltam meg észrevetetni veled, hogy mennyire hablatyolás amit írtál.


Arra miért nem reagáltál, hogy értékpapír számlára csak ugyanannál a banknál lévő bankszámlára lehet utalni?

Hogy utaljon az OTP-s értékpapírszámlájáról Cetelemes vagy Gránit Bankos számlára?


Vagy iktasson be még egy plusz utalást? És még azt írod, hogy kétszeri utalás helyett egyszer kell fizetni...


No comment... Csak ez a felháborító, hogy még te akarsz kioktatni.

2017. júl. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Olvasni sem tudsz ember?


Ezt írta a kérdező:

"utalas masik bankfiok szamlaszamra, de csak olyanra ami a nevemen van: 15 ezer "

2017. júl. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!