Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ezt, hogy kell érteni/ értelme...

Ezt, hogy kell érteni/ értelmezni? Mi a jobb, ha magas a % érték vagy ha alacsony?

Figyelt kérdés
"Nettó összesített kockázati kitettség"
2017. jún. 10. 22:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ennyi százalék esélyt adnak rá, hogy aki ezt választja, megszívja.
2017. jún. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Persze! Egy tőkegarantált befektetési alapnál mégis, hogy bukhatok 100%-ot ha garantálják, hogy a betett összeget visszakapom?

Csak ezt az egyet magyarázd meg és hiszek majd neked!


De most kérem válaszoljon valaki aki tényleg tudja is a választ!

2017. jún. 10. 23:31
 3/15 anonim ***** válasza:
Melyik az az alap?
2017. jún. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

[link]

[link]


2. fül: Az alap befektetései

És ott legalul!


Van még egy csomó ilyen, csak most hirtelen ennyit kerestem meg.

2017. jún. 11. 11:04
 5/15 anonim ***** válasza:

Az a kitettseg az alap osszetevoire vonatkozik, 99% bankbetet, 1% valami kotveny, onmagukban ezeket elvileg mind bukhatod. Az alapra viszont az OTP garanciat vallal, csak ugye, ha az OTP csodol, megis bukod a lovet (az ellen OBA/BEVA ved bizonyos hanyadig), de ez fuggetlen a "Nettó összesített kockázati kitettség"-tol. :)


Ha jol ertelmezem, ez az alap sima OTP-s lekotesnel likviditasban jobb. Vannak kulfoldi ertekpapirok, amiko hoznak 3%-ot is, es vegtelenszer biztonsagosabbak OTP-nel...

2017. jún. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Bekarikáztam!!!

AZ mit jelent???

[link]

2017. jún. 11. 13:19
 7/15 anonim ***** válasza:
Azt, hogy azokbol a komponensekbol osszeallitott portfolionak 100%-at bukhatod.
2017. jún. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Bocs de nem értem.

Beteszem mondjuk egy milliót, de mivel tőkegarantált, így nem bukhatom el az egy milliót!


Ha meg (tegyük fel, hogy) mégis, akkor hogy lehet, hogy máshol 160-200% szerepel.

A betett összegnél nem bukhatok el többet!!

2017. jún. 11. 15:01
 9/15 anonim ***** válasza:
Jabocs, beneztem, igazad van, ez a tokeattetelt jelenti, max a vagyonod mertekeig bukhatsz (amit viszont garantalna az OTP, viszont az OTP bebukhat). Vannak ertekpapirok, amelyeken bukhatsz pl. 200%-ot, ekkor tartozasok keletkezne a kibocsatoja fele ami megegyezne az eredetileg befektetett osszeggel.
2017. jún. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Őő, mi van?
2017. jún. 11. 15:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!