Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A CSOK kérelmünket elutasított...

A CSOK kérelmünket elutasították mert 1 telken 2 lakható épület is van, de a másik egy kis melléképület. Ez így szabályos? Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
A CSOK kérelmünk elutasításra került mert az értékbecslő aki kint volt a háznál leírta hogy a lakó ingatlan mellett található még egy külön álló épület ami lakhatásra alkalmas. Emiatt elutasították a kérelmünket. Itt vagyok az 1 hónapos lányommal és nem tudom mi tévő legyek.

2017. júl. 24. 16:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%

" Itt vagyok az 1 hónapos lányommal és nem tudom mi tévő legyek."


Élsz tovább ott ahol most is, úgy is 2 épületetek van egy telken.

2017. júl. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%
Szabályos volt az elutasítás. Hogy mit csinálj? Azt amit eddig is- A világ nem fog összedőlni.
2017. júl. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%
Mit csinálj? Amit eddig is, nyilván nem a CSOK-ra alapozottan vállaltatok gyereket. Nem csak ez az opció van, ha normális állásotok van és önrészetek, adhatnak sima lakáshitelt. Ha kevés lenne a cseded, vagy ez gond lenne,akkor legfeljebb majd intézitek, mikor visszamész dolgozni, 2 évesen már mehet bölcsibe a gyerek, addig gondolom ki lehet bírni ott is, ahol most éltek, nyilván nem egy parkba vitted a kórházból haza.
2017. júl. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

1# Eddig albérletben laktunk, de onnan költöznünk kellett. A tulajdonos visszaköltözik a lakásba. Az albérletből költöztünk a megvásárlásra kerülő épületbe és kellene hozzá még a CSOK összege is mert a bank nem adott elég hitelt.


2# Nem volt szabályos mert a lakóház mellett egy melléképület található 40 nm - es és ez nem felel meg a lakóház kritériumainak, ez lesz a fellebbezésünkben.


3# Nem is értem ezt a negatív hangot. A válaszodat ennek ellenére is köszönöm.


Köszönöm a privátban írt személyeknek a nagyon hasznos pozitív és támogató leveleket.

2017. júl. 24. 16:54
 5/12 anonim ***** válasza:
58%
Elnézést kérdező, nem negatív hangvételűnek szántam. Bizonytalannal nem szabad kalkulálni sosem. Fellebbezni természetesen tudtok és lehet is, de a statisztika azt mutatja, hogy csak elenyésző százalékban járnak ezek sikerrel, megpróbálni nyilván meg kell, de arra ugyanúgy nem lehet a továbbiakat alapozni, csak bízni a pozitív kimenetelében.
2017. júl. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!!!!
2017. júl. 24. 18:40
 7/12 anonim ***** válasza:
75%
De szabályos volt az elutasítás, mert ők az értékbecslő véleményét kell, hogy elfogadják. Az értékbecslő azt a jelentést írta, hogy a különálló épület ami 40 nm alapterületi, lakhatásra alkalmas. CSOK ilyen esetben elutasító lesz. Fellebbezhettek, és kell is, mert ha nem próbáljátok meg, akkor az a minimális esély sem lesz. De nagy eséllyel elutasítanak akkor is titeket..
2017. júl. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
82%

Minden azon múlik, mi van a tulajdoni lapon és a Térkép másolaton, mindkettőt megnézheted a Földhivatalban, illetve az is számít, mire kapott anno a tulaj Használatbavételi Engedélyt. Mi az ingatlan besorolása a Tullap szerint? A másik épületrész is lakóingatlan, vagy melléképület a Használatbavételi Engedély szerint?


Az miatt egészen biztos, hogy nem utasítanák el a CSOK igénylést, ha lenne a telken még egy lakható épület, ha az jogtiszta, de az már komoly problémát jelenthet, ha a térkép másolaton pl nincs feltüntetve valamelyik lakrész, vagy eleve engedély nélkül épült, stb.


Az ügyvéd tudná kinyomozni, hogy hol a hiba, (már ha ért hozzá...), vagy Ti is utánajárhattok az Önkormányzatnál és a Földhivatalban.

2017. júl. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
59%

Kieg az előzőhöz


Találkoztam már olyan ügylettel, ahol a lakóházban nem volt konyha, vagy fürdőszoba, mert azt átrakták a nyári konyhába, ami szintén teljesen lakható épület volt, de a besorolása szerint melléképületnek minősült, így viszont a lakóház önmagában nem volt komfortos, ez miatt a CSOK-ra sem volt alkalmas.


Lehet, nálatok is valami ilyesmi a gubanc.

2017. júl. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
17.18-as, honnan veszed ezt a "statisztikai adatot"?Mindenki megkapja a CSOK-ot, ha megfelel az ingatlan és a támogatott személy a feltételeknek. Több tízezer megvalósult ügylet van már, én ezt nem nevezném elenyészőnek.
2017. júl. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!