Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Végrehajtó behajtási jutalék....

Con Codorra kérdése:

Végrehajtó behajtási jutalék. Milyen esetekben kell befizetni. Ha nem 20 milliót hajtanak a végén végre akkor az az egész díjazást befolyásolja?

Figyelt kérdés

Az elszámolásnál kaptam egy papírt arról, hogy eddig mekkora összeget fizettem be, és mekkora összeg van még hátra. 4.229.737 forint befizetésnél a behajtási jutalékra be lett fizetve 191.504 forint.

Viszont a fennmaradó mezőben azt írják, hogy 16.329.567 ft a hátralévő tartozás, és 1.232.461 Ft a behajtási jutalék.


Megállapodtam a végrehajtást kérővel, és a fennmaradó 16.329.567 forintot nem fizettem be, és így kerül lezárásra a végrehajtás, akkor az 1.232.461 Ft behajtási jutalékot sem kell megfizetnem, vagy ugyanúgy követelni fogják tőlem?



2017. júl. 24. 21:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Az elengedett részre nem kell behajtási jutalékot fizetni.
2017. júl. 24. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
És ha az ügy 20 millió forintról indult de ebből csak 4.3 millió forint lett behajtva akkor az ügy alapjául melyik összeget veszik alapul? Mert ugye 20 millió forintnál az alap behajtási költség 900.000 forint, még 5 millió alatt csak a befizetett összeg 10%-a.
2017. júl. 25. 16:07
 3/3 anonim ***** válasza:
Az az összeg az alapja, amit a végrehajtást kérő megkapott.
2017. júl. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!