Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A végrehajtó elvette az egész...

Sanzii kérdése:

A végrehajtó elvette az egész fizetésem a bank már nemtudja vissza adni a mentes részem akkor a végtehajtohoz ha bemegyek vissza adja a mentes részt?

Figyelt kérdés
2017. jún. 12. 12:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez a bankfiókban mondták?


A netbankban lehet, hogy nem látszik ilyenkor az elérhető egyenleg. (Nem írtad melyik bankról van szó.)


A fiókban tudod felvenni a mentes részt.

Viszont ha tényleg jogtalanul inkasszálták a mentes részt is, akkor a végrehajtó köteles visszaadni és vissza is fogja.

Hogy a bank ezt kérésedre elintézi-e vagy neked kell beszélni a végrehajtóval, az bankfüggő.


Arra figyelj, hogy az inkasszó 35 napig áll sorban a számlán és 35 naponta egyszer veheti fel a magánszemély a mentes összeget.


A 35 nap alatt viszont lehet két fizetés átutalás is, tehát az egyik havi fizetés jogszerűen teljes egészében inkasszálva lesz.

Már csak azért is, mert az inkasszó a számlapénzen történő végrehajtás. Számlán pedig nem munkabér, nyugdíj, segély, ajándék, stb... hanem egyenleg van. Tehát formailag nem a fizetésed vitte el az inkasszó.

2017. jún. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

FHB BANK.

máj 10 zárolták a számlám egyszer már felvettem a mentes részt ,de még nem telt le a 35 nap azért ment a fizetésem a végrehajtóhoz gondolom

2017. jún. 12. 18:12
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Ezek szerint június 14-ig marad rajta az inkasszó.


Egyértelműen az történt, hogy mivel egyszer már felvetted a mentes részt a 35 nap alatt, nem vehetsz fel több pénzt, hiába érkezik rá közben újra fizetés.

2017. jún. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
és a 28500ft öregségi nyugdíjminimum összege .ahoz nem nyulhatnának ugy tudom
2017. jún. 13. 16:23
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Az öregségi nyugdíjminimum illetve az öregségi nyugdíjminimum és annak négyszerese közötti összeg fele mentes a végrehajtás alól.

Tehát ezt nem inkasszálhatják.

Ezt vetted fel gondolom a bankfióki pénztárban.


Most nem számolom ki de ez hetvenvalahány ezer forint.


Az efeletti rész inkasszálható.

2017. jún. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
igen május 10-én igy volt megkaptam a mentes részt 102eft bol 65eft-ot. De a juniusi fizetésemből semmit még a 28500 ft ot se. voltam a végrehajtonál azt mondta hogy kérjem a banktol de a bank azt mondta hogy a végrehajtonál van az egész fizetésem . annyit elértem hogy feloldotta a számlát . ennyi. 0ft.
2017. jún. 13. 19:46
 7/16 anonim ***** válasza:
istenem
2017. jún. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
7-esnek .köszi lehet még igy más is
2017. jún. 14. 15:29
 9/16 anonim ***** válasza:

A júniusiból nem fogsz tudni semmit sem megkapni, amiatt amit fentebb leírtam.

35 nap alatt egyszer veheted fel a mentes összeget. Hiába jön ez idő alatt két fizetés jóváírás is.

2017. jún. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

és ha megszünik a munkaviszony akkor mit csinál a végrehajtó

mert igy nem tudok dolgozni ?igaz kértem részletfizetést de nem igazán érdekli.azt mondta hogy elküldte a végrehajtást kérőnek

2017. jún. 14. 19:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!