Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A diákhitel 1 -nél mennyi a...

A diákhitel 1 -nél mennyi a maximum felvehető összeg?

Figyelt kérdés

Diákhitel1, vagyis a szabadon felhasználható... És meddig kell visszafizetni?


(Lassú a netem)


2017. júl. 29. 02:16
 1/6 anonim ***** válasza:
250 ezer ft/félév. Nincs olyan, hogy meddig kell visszafizetni - akkor kezded el fizetni, amikor megszűnt a hallgatói jogviszonyod (max. 4 hónappal utána), és a törlesztőrészlet az első 2 évben a havi minimálbér x %-a (erre nem emlékszem már, fent van a honlapon), aztán meg a saját fizud x %-a. Így nincs meghatáerozott lejárata, hiszen a fizetésedtől függ.
2017. júl. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mármint a lejárata a felvett összegtől és a fizetésedtől függ.
2017. júl. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És hány féléven keresztül vehetem fel azt a 250 000 Ft-ot? Amíg az alapszak tart, vagy mesterszakon is? És az alapszokon, ha megszerzem a diplomát, onnantól kell fizetnem (illetve + 4 hó ap ahogy írtad), vagy ha jelentkezek mesterképzésre akkor ez addig kitolódik?
2017. júl. 29. 15:22
 4/6 A kérdező kommentje:
Ja és amúgy köszi!
2017. júl. 29. 15:22
 5/6 anonim ***** válasza:
A lányomnak idén októbertől kell kezdeni fizetni,az idén még csak 6600 Ft a törlesztő.Ez olyan kevés,hogy még a kamatot sem fedezi,így biztosan többet fogunk utalni szerintem.
2017. aug. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
10 féléven keresztül veheted fel, és amíg alap-vagy mesterszakos hallgatói jogviszonyod van, nem kell fizetned :) persze mindig lehet előtörlezteni, ha úgy gondolod.
2017. aug. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!