Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Milyen lehetőségeim vannak...

Milyen lehetőségeim vannak ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Üdv! Lassan 18 éves leszek, és elkezdtem érezni a pénz súlyát. Sokáig nem foglalkoztatott, amit kaptam (egyébként nagyon kevés) zsebpénzt, azt mindig elköltöttem, még aznap. De egyre nagyobbak lettek az elvárásaim magammal szemben, úgyhogy elkezdtem érdeklődni a pénz iránt. Egyedüli bevételforrásom a család, mehettem volna diákmunkára, de bizonyos okokból nem mentem, nem is sajnálom, mert más volt a cél, jövőre (ha minden jól megy) megyek nyáron dolgozni. Szóval elkezdtem spórolni pár hónapja, amin tudok spórolok, és gyűlik is a pénz. Úgy gondoltam, 18 leszek, nyitnák egy számlát, ahova ezt betenném, de nem nyúlnék a pénzhez, csak hozzáadnék amikor összejön egy bizonyos összeg. Az lenne a kérdésem, hogy ilyenkor mit érdemes nyitni? Milyen számlát? Kapok ilyenkor bankkártyát? Vagy ez hogy van? Mire kell keresnem, hogy tájékozódjak? Milyen kamatok vannak (nyilván csak minimális összeg szal végülis mindegy)?


A pénzhez még legalább 3 évig nem nyúlnék hozzá, csak hozzáadnék.



2017. aug. 6. 10:16
 1/1 anonim ***** válasza:

Befáradsz egy neked szimpatikus bankba, ahol van junior számlára lehetőség és mindezt ott megkérdezed szépen. Bankkártyát nyilván kapsz.

A banko kondíció fent vannak a neten.

2017. aug. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!