Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diákmunkából származó fizetése...

Diákmunkából származó fizetésem (80-100eFt) szeretném 1-2 évre lekötni, hogy ne nyúljak hozzá. Jó lenne havonta állampapírokat vásárolnom?

Figyelt kérdés
Azért tűnnek szimpatikusnak, mert nincs nálam fizikailag a pénz, kevesebb eséllyel fogom visszaváltani az értékpapírjaimat. Néhány ezer forintot így még kamatozhat is, bár ez nem jelentős ilyen összegnél. Szerintetek van ennél jobb megoldás?

2017. aug. 7. 14:43
 1/6 anonim ***** válasza:
55%
Ha megengeded, esetleg tudom javasolni a gépkocsinyeremény betétet. Én ilyet szoktam venni, amikor összejön pár száz ezer forint megtakarításom és nem akarom elkölteni. A lényege, hogy a pénzed le van kötve, kamatot nem kapsz rá, hanem minden hónapban kisorsolnak néhány autót a betétesek között. Illetve negyed évente van egy extra sorsolás, akkor egy drágább autót sorsolnak ki. Tehát nyerési esélyt kapsz a lekötésért cserébe. Ekkora összegnél én ennek több értelmét látom, mert ilyen összegre kamatot alig-alig kapsz. Az OTP-nél tudsz ilyen betétet venni.
2017. aug. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
25%
Az állampapír a jobb mivel annak a kamatait meg is tudod tartani de ha akarod akkor meg ugyanúgy eljátszhatod szerencsejátékon és nyerhesz autót.
2017. aug. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

80 ezret értelmetlen állampapírba tenni

Én is a nyereménybetétkönyvet javaslom fhb és otp bankoknak van

Ha mégis kell a pénz, akkor simán visszaváltod

Nekem is van egy kis része a pénzemnek így, minden 500-ast ill amit kapok elteszem és erre váltom be

2017. aug. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, tényleg ez tűnik a legjobb megoldásnak!
2017. aug. 7. 22:08
 5/6 anonim ***** válasza:
És miből fizetné a lakástakarékot?
2017. aug. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem lakástakarékot érdemes nyitnod. Pár év múlva gondolom úgyis jól jönne.
2017. nov. 11. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!