Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ház vásárlás dupla fedezettel,...

Ház vásárlás dupla fedezettel, önerő nélkül? Részletek lent!

Figyelt kérdés

Eljött az idő,hogy saját házat szeretnénk vásárolni.

Önerőnk nincs, viszont CSOK-ot igénybe vennénk már 1 meglévő és 1 vállalt gyermekre.

Továbbá a megvásárolni kívánt ingatlanon kívül még egy ingatlan "terhelhető"-fedezetként gondolnánk.


A CSOK elég lehet önerőnek?

Ha van 2 ingatlan fedezetnek,az elég-önerő hiány kompenzálásra?


Köszönöm ha tudtok segíteni! :)



2017. aug. 7. 22:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Pár éve úgy akartam házat venni, hogy azt a házat akartam terhelő fedezetként amit vásárolni akartam. Nem engedték meg. Szóval szerintem ezt kérdezd meg a bankban.
2017. aug. 7. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"Továbbá a megvásárolni kívánt ingatlanon kívül még egy ingatlan "terhelhető"-fedezetként gondolnánk...

Ha van 2 ingatlan fedezetnek,az elég-önerő hiány kompenzálásra? "


A CSOK-ot nem tudom, hogy elfogadják-e önerőnek (azt hiszem igen) - de majd biztos jön valaki, aki azt jobban tudja, de a 2 ingatlanos dolog tuti nem fog működni: ugyanis ennek a kedvezményes lakáshitelnek az egyik feltétele, hogy nem lehet ingatlan a Te neveden, a Te tulajdonodban. A hitel ugye a Te neveden fut(na) - más ingatlanját meg nem lehet beterhelni emiatt.

2017. aug. 8. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 xswerdy ***** válasza:
Normál esetben működik a poótfedezet. És az össz fedezet 80%-a lehet a hitel. A CSOK-ot elfogadják önerőnek. De CSOK esetén valóban nem lehet másik ingatlan a neveden. De a pótdedezet zálogkötelezettje lehet más személy, ha másnak a nevén lévő ingtalnan a pótfedezet.
2017. aug. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A másik ingatlan a párom szüleié.

A mi nevünkön nincs ingatlan, ezért szeretnénk vásárolni.


És akkor ha van pótfedezet, akkor is csak a vételár 80%-àt adja a bank?

20% önerőt semmivel nem lehet helyettesíteni?( Úgy gondoltuk,h a pótfedezet elég lehet, és ugye a CSOK 2 gyermekre)

2017. aug. 8. 16:23
 5/8 anonim ***** válasza:

Kérdező, olvassál már figyelmesen, légyszi - xswerdy leírta:


"A CSOK-ot elfogadják önerőnek."

2017. aug. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A CSOK csak meglévő gyerekek esetében számít önerőnek, vállalt esetében sajnos hitelnek számít. Így az egy -meglévő -gyerek utáni CSOK-kal tudtok számolni, mint önerő.
2017. aug. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kérdés mennyi a kereseted? Ezt nem írtad le. Szerintem ez nagyon fontos!
2017. aug. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Mi 2 gyerekre kaptunk CSOK-ot egy meglévő és egy vállaltra. És önerőnek számít.
2017. aug. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!