Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Létezik legális lakáshitel,...

Létezik legális lakáshitel, ahol nem kell a 20% önerő?

Figyelt kérdés

Budapesten nagyon elszálltak az albérletárak, ezért inkább vennék egy lakást, és annak a kamatait fizetném. Van is megtakarításom, de nem szeretném 100%-ban betolni egy lakásba, jobban érzem magam, hogy ott a biztonsági tartalék.


A fizum átlag fölötti, nem okozna gondot a törlesztés.

Van valamilyen olyan lakáshitel, ahol nem kell a 20% önerő?



2017. aug. 8. 19:21
 1/6 A kérdező kommentje:
Kiegészítés, hogy a pótfedezet sajnos nem játszik.
2017. aug. 8. 19:38
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

minimum 20% a törvényi előírás.


Szal ha visszamész a múltba, akkor talán találsz ilyet.

2017. aug. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

És a 20 a nagyon minimum. Egészségesgebb a 40-60% önrész.

De ha átlag felett keresel akkor igazán nem lehet gond összeszedni az önerőt.

2017. aug. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Dehogynem. Egy új építésű kis lyuk 20 Milla plusz. Ennek a 40%-a 8 millió, ha havi 200-at félre tudok tenni, az is 40 hónap. Mellette minden hónapban bukok 150 ezret az albérleten. Tehát havi 350 ezer csak lakáscélra megy el.
2017. aug. 9. 13:57
 5/6 anonim válasza:

Jelenleg a K&H-nak vannak a legjobb feltételű lakáshitelei. Én is ott vettem fel. Ha náluk vezeted a számlát, és a számládon a lakásvásárlás után is marad legalább 3 millió forint, akkor pedig még extra kedvezményeket is kapsz.

A 20%-os önrész szerintem mindenhol kell.

Viszont az a nem mindegy, hogy milyen kamattal veszed fel. Én egy éve vettem fel hitelt és abszolút a K&H adta a legjobb kamatokat.

2017. aug. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem minden a legjobb kamat. Nagyon jó piaci kamatozású hiteleket lehet felvenni, viszont nem mind1, hogy pár havonta, fél évente, évente vagy ritkábban változik a kamat.
2017. aug. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!