Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan tudnék kimászni az...

Hogyan tudnék kimászni az adósságból?

Figyelt kérdés

Sajnos 18-19 évesen azt hittem, enyém a világ. Most 24 éves vagyok. 2 telefon tartozás, egy hitelkeret, 2 bankkártya amire nem ment pénz, tettek le mínuszba, végén végrehajtó.. vettem fel Providentet, bele bújtam.... Van letiltásom... Ezeknek iszom a levét, teljesen megvagyok lőve... Elvagyok lehetetlenítette a normális élettől.. 24 éves vagyok, a lázadó koromnak iszom a levét.. gyereket sem merek bevállalni, szomorú vagyok... Hogyan tudnék kimászni ebből?

Köszönöm szépen a válaszokat. Ha bármi kérdés van, akár privátban is jöhet.



2017. aug. 8. 20:52
 1/10 A kérdező kommentje:
Az elírásokért bocsi, átjavítja a telefon, sokszor nem arra a szóra, amit írni szerettem volna.
2017. aug. 8. 20:55
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Még nincs veszve semmi. Szép lassan apránként kezd visszafizetni a tartozásaidat. Egyszer letelik, és tiszta leszel.
2017. aug. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

azért nagy kérdés mekkora az adósságod.


Kimászni úgy tudsz ha dolgozol keményen. Persze ha mondjuk 5milló az adósságod és nincs semmi szakmád, tudásod, max közmunkát végzel, akkor valóban soha nem fogod visszafizetni.

2017. aug. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Körülbelül 600-800 ezer forint.... Nem igazán partnerek a végrehajtók... Az egyikkel megállapodtam, aztán úgy át b*sztak, mint sz*Ft a palánkon..... :/
2017. aug. 8. 21:19
 5/10 anonim ***** válasza:
36%
Szülők,,rokonok?
2017. aug. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Csináld a következőt.

Írj levelet (tértivevényeset, hogy biztos megkapják) mindenhová ahová tartozol. Írd le, hogy szándékodban áll visszafizeti a tartozásodat, de részletfizetést kérsz. Csatold a bevételi összeget amit kapsz, a kiadásodat amit fizetsz (villanyszámla, lakbér stb) majd írd meg, hogy havi X. összeget tudsz minden hónapban fizetni.

Az összeg amit felajánlsz legyen reális. Vagyis ne azt írd hogy havi 1000 forintot fizetsz, mert ez tényleg nevetséges lenne. De mondjuk a tartozástól függő legyen.

Mind a 6 helyre írd meg a levelet. Válaszolni fognak, és bár a részletfizetési kérelmedet elfogják fogadni, de az általad felkínált összeget nem. Majd ők írnak összeget ami persze magas lesz, hiszen 6 helyre kell adósságot fizetned. De nem kell kétségbe esni. Írsz válasz levelet amiben megköszönöd, hogy adnak részletfizetést, de továbbra sem tudsz csak X. összeget fizetni. Majd írd meg, hogy már el is kezdted fizetni a részletfizetést. De ezt tényleg tedd meg. Ne várd meg a választ, hanem küld is csekken a törlesztőrészt. A válaszlevélben továbbra is elutasítanak, és az ők által megszabott összeget kérik majd. Újra írsz, és tovább fizeted az összeget amennyit tudsz. Ne félj, a pénzed nem vész el. Viszont jól fog jönni, amikor bírósághoz fordulnak a tartozásod miatt. A bíró látni fogja a leveleidet, és azt, hogy amióta kértél részletfizetést, fizeted is rendesen a tartozásodat, igaz kevesebb összeggel. Ezért a bíró nem fog sem végrehajtó engedélyét megadni, sem a teljes banki letiltást nem fogja megadni, ugyanis te fizettél, és nem ellenkezel, van visszafizetési szándékod.

Ezért belefognak törődni, legalább visszakapják a pénzüket. Így lassan le fog telni a tartozásod.

Azért arra figyelj, hogyha az általuk megadott összeget kitudod fizetni akkor azt fizesd, mert így is jól jársz (kevesebb késedelmi kamattal jár)

Tapasztalat ( majdnem 1 millió forint tartozásom volt, és mindent az utolsó fillérig visszafizettem)

2017. aug. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és még valamit. Rendesen fizesd a részletfizetést. Soha ne hagyj ki egyet sem, mert ha kihagyod, akkor rögtön törlik a részletfizetési kérelmedet, és egy összegben fogják követelni a tartozásodat. Ebben az esetben a bíró nekik fog kedvezni. Harmadik esélyt nem fogsz kapni.
2017. aug. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk az a 6-800 ezer Ft, az nem vészes, kérj 12 havi kamatmentes törlesztést a végrehajtótól, és ne csússz meg vele.
2017. aug. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
600-800. Körülbelül, vagy mi a jó ég? Azért ha az ember tartozik relatíve sok pénzzel akkor csak tudja már, hogy pontosan mennyi az annyi.
2017. aug. 9. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Kérdező mi lett végül?

Sikerült visszafizetni?

2022. aug. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!