Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ebből az adósságból mi a kiút...

Ebből az adósságból mi a kiút (hosszú)?

Figyelt kérdés

1: 2006-ban felvett hitel 11000000 ft lakáshitel, x évre, 60000 ft kezdő törlesztőrészlettel, aztán felment 135000 ft/hóra, futamidő hosszabbítással 2045-íg kell fizetni 108000 ft/hó (jelenleg annyi, az elmúlt hónapokban nem sok változás volt) svájci frank hitel, 1-2 hó elmaradás mindig van, ezért nem lehetett árfolyamrögzíteni.

2. hitel 2007-ben felvett 5000000 ft autóhitel (szabad felhasználású hitel) 15 évre, 2008 óta egy forint nem lett belefizetve, felszólító leveleken kívül más nem volt, az autó vasnak el lett adva, a bank nem tud róla, akkor az egészet ki kellene fizetni egyben.

3. hitel 200000 ft provident, kb. a harmada lett befizetve, felszólító levelek jöttek, meg behajtók, de nem találtak semmi értékeset, amit elvihettek volna.

4. tartozás: 250000 ft, gázszámla tartozás, 10 csekk van befizetni, 1 csekk lett befizetve, de a gáz ki van kapcsolva 3 éve már.

5. tartozás: villanyszámla, fizetgetik, már csak 60000 ft a hátralék, 1,5 év után felszereltek előrefizetős villanyórát, ha lenne pénz, biztos feltöltenék.

5. tartozás: telenor (előfizetésre vásárolt 1 forintos telefonok) nem fizetve, 170000 ft tartozás, 2009 óta, csak felszólító levelek jöttek

6. hitel: cetelem 1, 300000 ft, havi 15000 ft kellene fizetni, 2 havi lett fizetve, 4 hónapja nem lett, felszólító levél jött.

7. hitel: cetelem 2, 300000 ft, havi 12000 ft, ezzel még csak 1 hó elmaradás van, de 4 hónapja lett felvéve.


Keresők:

Apuka kb. 120000 ft (raktáros)

Anyuka kb. 90000 ft (takarító), márciustól 75000 ft, lejár a szülési szabadság, közben cégváltás volt, ha visszaveszik a 3 év után, nem lehet tudni, mennyit fog keresni.

3 gyerek után családi pótlék, a legnagyobb jövőre végez a szakmával, a legkisebb 4 hónapos, 2 gyerek után marad meg a családi.


Anyuka testvére nem dolgozik, ő is oda jár enni meg telefont tölteni, mert náluk ki van kötve az áram, nagymama takarítói fizetésből meg nem tudja fizetni az ő hitelüket, nekik is rengeteg van, a házuk többször került már árverezés alá, de valahogy megoldották újabb hitellel, dolgozni járni sem tud már, nem tudta megvenni a vonatbérletet, a nyugdíjíg meg van fél év még.


Én is már egy párszor kihúztam őket, nem kevés pénzzel, de nekem is kisgyerekem van, párom gyesen van, pici hitel nélküli lakásunk van, nagyobbat szeretnék, de nem tudok segíteni nekik, mert akkor nem tudok félretenni, de így egyre rosszabb lesz. Hozzájuk képest iszonyat gazdag vagyok, van egy huszonéves autóm is, ők meg mindig ki akarják használni, hogy megsajnálom őket, de már 2 éve nem adtam pénzt, de ha megyek hozzájuk, rakás kaját viszek meg amire szükségük van.



2013. febr. 20. 15:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Na az ilyenek miatt alakult ki a mostani helyzet, amit "válságnak" hívnak, pedig inkább hülyeségnek kéne!


Akik 2 kisegítő állásra és 210.000 ft fizetsére felvesznek ilyen hiteleket azok menthetetlenül hülyék. Ráadásul még szaporodtak is 3x....

2013. febr. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Jesszum, havi 500 a bevételünk, de eszünkbe nem jutna 5 milliós kocsit venni, nemhogy teljesen hitelre. Minek?


Mire kellett ennyi hitel nekik? Csodálom, hogy hogy kaptak ennyi hitelt.


Ingatlan mennyit ér nagyjából?


Az autót vasnak eladni hülyeség volt, végrehajtás lesz, ha kell, a házat is viszik (bár a lakáshitel miatt is).


Egyetlen megoldásnak a pénzintézetekkel való egyezkedést látom, illetve külföldi munkavállalást. Sajnos a legnagyobb gond a felelőtlen pénzügyi magatartás, ez valószínűleg nem fog változni - és ez a legnagyobb gond.

2013. febr. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Amikor felvették ezeket a hiteleket még csak az egyik fő dolgozott... A ház jó esetben 5 m ftot ha megér... Amióta megvették csakromlik az állapota, repednek a falak, beszakadt a kútja, áll a pincében a víz, nincs pénzük semmit sem megcsináltatni, Pesttől 60 kmre parasztház egy faluban, ők 9 m ft-ért vették meg. Ők mindent hitelre vettek, hitelből fizették a hiteleket stb... Én se vennék drága autót, megtehetném (ugrana a spórolt pénzem) inkább használom a régit, nincs vele bajom. Ők így gondolkodnak, hogy lesz még jobb úgyis, valaki segít majd.
2013. febr. 21. 20:19
 4/10 anonim ***** válasza:

Csodálkozom, hogy elindult már a végrehajtás, de még nem érte el a fizetésüket. Ilyenkor a nagy részét zárolják és a munkáltató közvetlenül a végrehajtónak fizeti a kiszabott részt (fizetés kb 50%-a).

ha még nem történt meg, akkor az ingatlan árverezése, majd a fizetésből letiltás következik.

2013. febr. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ja és sajnos sanszos, hogy a gyerekeket idővel elveszik, mert nem fogják tudni megfelelően ellátni őket.
2013. febr. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Azt mondanám, hogy nyisd rájuk estére a gázcsapot...ha lenne gáz.
2013. febr. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Tamás 1234 válasza:

Nem öket kell okolni hanem az olyan hitelintézeteket amelyek adnak ennyi és ilyen hitelt bárkinek.

Nekem 145ft-os netto fizetésre az otp-500ezret az unicredit 500ezret a Raiffeisen pedig 350ezret adott és mind ezt 20nap alatt intéztem el és meg is kaptam. Tehát nem én hanem a bankok a hibásak hogy ennyit és igy adnak. Én hivatalosan vettem fel nem csaltam tehát ha nem fizetem és nem lesz semmim akkor igy jártak .Csak hogy mindenki lássa: azért adtak ennyit mert önkormányzati dolgozo vagyok és azt hiszi az a sok hülye ban hogy a melohely nem fog megszünni biztos jövedelem származik onnan.De arra nem gondol az idiota hogy felveszem azt a sok hitelt aztán másnap felmondok és ennyi.

2013. febr. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ez a sztori nem reális. Az autóhitel miatt már rég KHR-en vannak, tehát a Cetelem biztosan nem adott már hitelt 4 hónapja. Autóhitelt már 2007-ben sem adtak 15 évre, de erre a jövedelemre még személyi kölcsönt sem. Szintén nem reális, hogy a nem fizetett Cetelem hitel után ugyanaz a bank adott egy másikat.


Az sem nagyon hihető, hogy 4 hónapos gyereket nem kapta még onnan ki a gyámügy ahol se áram, se gáz.

2013. febr. 25. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Fűtés kályhával van (szemeteket tüzelik el, meg ami épp van, tüzifa/szén nem mindig), világítás meg hosszabbítóval a szomszédból. Adtak hitelt a bankok, különben ha nem adtak volna, nem állnának így.
2013. febr. 27. 07:42
 10/10 anonim válasza:

Elképesztő mód rühellem a bankokat, de azokat még jobban, akik a bankokat okolják a saját hülyeségeikért.


Felnőtt emberekről beszélünk.


Neminem ignorantia iuris excusat, ahogy a műveletlen latin mondaná, aki ugye ma román.


Szóval ideje lenne lemászni a drótkeféről, még a sünöcske is megtette egy idő után...

2013. febr. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!