Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » -7000 Ft-ért zárolhatja a...

-7000 Ft-ért zárolhatja a bank a számlámat?

Figyelt kérdés
Két napja magánszámról 2 óránként hivogatott az otp, hogy féléve fennáll ez a minúszos összes a számlámom. Mivel diák vagyok, ez csak a számlavezetési díj miatt keletkezett. De nem tartom fearnek,hogy hivogat, majd közli hogyha nem fizetem be hétfőig zárolják vagy megszűntetik a számlám. Szerintetek ezt megteheti? Iskolakezdés miatt most nem tehetem meg h befizessem.

2017. aug. 12. 06:29
 1/6 anonim ***** válasza:
84%

Akkor ne fizesd be!

Majd várd meg míg átadják végrehajtónak és 100 000 ft lesz belőle!

Üdv a felnőttek világában!

2017. aug. 12. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%
Te sem örülnél ha tartozna neked valaki és nem akarná visszafizetni nem? Szépen fizesd be a tartozást, mielőtt végrehajtóhoz kerül és 200-500 000 forint lesz belőle.
2017. aug. 12. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Fizesd be, és tegyél rá annyi pénzt, hogy fedezze a számlakeezelésit. Ha pedig tudod, hogy nem fog kelleni a számlaszám, akkor fizesd be a tartozásod, majd szüntesd meg. Amikor fog kelleni, csináltatsz egy újat
2017. aug. 12. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
54%
Szia! Simán megtehetik! A bankok vezetnek mindent. Lehet, ha bemész lehet velük egyezkedni, hogy részletben, vagy ilyesmi, de ha nem teszel semmit zárolják. Átadják a végrehajtónak az meg viszi a számítógéped, meg az utolsó nadrágodat is. Szerintem személyesen érdeklődj a banknál, hogy tudnak esetleg segíteni,enyhíteni....stb.
2017. aug. 12. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
81%

1.- hétfőn fogod magad és bemész a legközelebbi OTP fiókba és megtudakolod pontosan, hogy miből keletkezett és mennyi a tartozásod.

2.-Utána megpróbálod ecsetelni, hogy most épp nem tudod befizetni: kaphatnál-e részletfizetési kedvezményt?

3.- ha nem kaphatsz, akkor megkéred a szüleidet, rokonodat, ismerősödet, bárkit, hogy adjon kölcsön ennyi pénzt, ugyanis ha nem teszed, átadják az OTP FAKTORING-nak, ami követeléskezelő cég, s innnentől fogva nem 7 ezerrel, hanem sokkal-sokkal többel fogsz tartozni, mert az Ő munkadíjukat is felszámolják. valóban akár 30-40 ezerrre is felmehet a tartozás emiatt, s a vége, hogy jönnek a végrehajtók.


Igen, megtehetik, hiszen aláírtál egy szerződést, amelyben tudomásul vetted a feltételeket - az, hogy nem olvastad el vagy "nem tartottad be a játékszabályokat", ebben Te hibáztál.

Amúgy nem nagyon értem ezt a 7 ezer ft-ot, mert elvileg a diákoknál a számlavezetés ingyenes (OTP Junior) - van ugyan valami havi 140 ft körüli összeg, amit levonnak, ha nem figyel az ember, milyen csomagot választott, de ebből 7 ezer ft-nak összejönni azért elég sok idő kell... Kb. 4-5 év...


Szóval mindenképpen fizesd be és fogd fel tanulópénznek: mindig meg kell nézni, mit írsz alá, mire kötsz szerződést.

Amúgy a szüleiddel mi a helyzet? ők nem voltak ott, nem mondták el, stb? nem tudnák ők befizetni?

2017. aug. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
46%
Haver, még - 1 forintért is zárolhatják :D :D
2017. aug. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!