Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha nem találom a bankártyámat,...

Ha nem találom a bankártyámat, s a netbankon keresztül nullára állítom a vásárlási limitet, készpéntfelvételi limitet, virtuális tranzakciós napi limitet, akkor védve van arra az esetre ha pin kóddal együtt ellopták?

Figyelt kérdés
2017. aug. 16. 15:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, nem fognak tudni vele fizetni és pénzt kivenni.
2017. aug. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

És semmi mást?

Így semmi visszaélés nem történhet?


(már csak elvi kérdés mert megvan, reggel a fotelre dobtam a paplant s beágyazás nélkül otthagytam a szobát a francba s elmentem. A táskám meg a fotelben volt. Így jár aki rendetlen:))))

2017. aug. 16. 16:39
 3/6 anonim ***** válasza:

Oké, játszunk el a gondolattal tovább... Tegyük fel, 0-ára állítod. Ekkor nem tudnak vásárolni vele - bár még ez sem feltétlenül biztos, mert sokan nem tudják, de paypass-es kártyával le lehet menni mínusz 5 ezerig.

Na de akkor van egy kártyád (illetve nincs), amit nem tudsz használni. Mi a következő lépés? Betiltatod? Mert más megoldás nem nagyon van - hiszen ha nem ezt teszed, akkor meddig lesz 0-án? Úgy Te sem tudod használni... Ha meg később visszaállítod, akkor lehet, épp akkor fognak "megkopasztani".

2017. aug. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ép azért nem akartam letiltani, mert reméltem, hogy az lesz ami lett, hogy mégis megvan s nem ellopták. Reggel azt hittem, a munkahelyemen hagytam, ott nem volt, s csak reméltem, hogy este kiderül, mégse lopták le. Beállítottam nullára a felsorolt limitet, hogy ha mégis, akkor ne tudják használni. Utólag kiderült, jól tettem, mert úgy tudom 5000 Ft lett volna az új kártya, ha letiltom.


Ugyanakkor mivel ez a helyzet megtörténhet újra, érdekelne hogy jól tettem e. A kártya hagyományos, de ezt a -5000-t nem értem. Eleve plusz van a kártyán, jóval több mint 5000. De elvileg ha a felsorolt 3 limit nulla, akkor se a rajtalevőt nem lehet levenni, se a PIN kód ismeretében vásárlással vagy automatás pénzkivétellel, se internetes vásárlással a kártya hátoldalán levővel. S igy akkor -5000-be se mehet. Vagy tévedek?


Oké azt értem, hogy ha tényleg ellopták, de ilyen esetben amikor van remény hogy nem ellopták, csak itt ott felejtették van értelme csak azt tenni s később visszaállítani.


Kivéve ha kiderül, hogy én tévedek, s így is lehet használni, s az derül ki hogy sehol nincs hanem tényleg ellopták.


De én azt hinnél, hogy a kérdésben szereplő 3 limit nullára állításával nem költhető vele pénz.


Akkor ez most hogy van?

2017. aug. 17. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Úgy van, ahogy írtad - valóban nem költhető vele pénz: se kivenni nem tudnak, se interneten vásárolni.

A harmadikra írtam az 5 ezer ft-ot, akkor most részletesebben leírom:

Vannak Paypass-res kártyák (érintéses), ekkor nem kell vásárlásnál beütni a pin kódot, hanem csak odaérinted a terminálhoz és levonja a vásárolt összeget. Ez maximum 5 ezer ft-ig működik, 5.010 ft-nál már PIN kódot is kér.

Ez a fajta vásárlás nem csak akkor működik, amikor pénz van a kártyádon, hanem akkor is tudsz vásárolni Paypass-el (érintéssel) akár 3-4.000 ft-ért, ha mondjuk 500 ft (vagy 0 ft) van a bankszámládon. Magyarul, hiába betéti kártya, nem hitelkártya, a Paypass miatt enged mínuszba menni 5 ezerig. Erre írtam, hogy sokan nem tudnak erről és ugyan a másik 2 funkciót biztosan le tudod állítani, de a vásárlási limitet emiatt nem biztos. De ezt nem tudom biztosra - csak gondolom. Ha eszem,be jut, majd egyszer megkérdezem az OTP-nél :-)

2017. aug. 17. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

én azt hinném, hogy a vásárlási limit független a hitelkerettől, s azt hinném, hogy ez a -5000 is hitelkeret.

Régen volt pl. az OPT-nél ugynevezet technikai hitelkeret a folyoszámlához. -20 000 Ft-ba lehetett menni vele.


Szóval azt hinném, mindegy van e ilyen mínuszba meneteli lehetőség - bármilyen módón - vagy nincs, a vásárlási, pénzkivételi, virtuális vásárlási limit ettől független s a tényleges tranzakció lehetőségeket állítja be, függetlenül attól, mennyi van a számlámon s mennyi költhető a számláról (ez az 5000-nél pl. 5000-el több)


Érdekes volt az is, amikor limit emelésről beszéltem az ügyintézővel. Felhivta a fgyelmemet arra, hogy ha pl. van egy 10 000-re beállított limitem, azt kihasználtam, s 20 000-ért vásárolni akarok, akkor nem elég 20 ezerre beállítani a limitet, hanem 30 ezerre kell beállítani. Ugyanis ez napi limit, s ha aznap vásároltam már 10 000-ért akkor ha átálítom 20 ezerre a limitet, akkor aznap összesen 20 ezret vehetek fel, tehát már csak 20 000-t.


Viszont az nem számít mennyi van a számlámon, akár százezreket is beállíthatok limitnek, azt is hagyni fogja akkor is ha csak 10 000 van a számlámon. Miért? Mert nem tudja nem jön e bármelyik percben több 100 ezer a számlára, s ha igen akkor - ha a limitet előtte módosítottam, akkor utána - már vásárolhatok vele.


Szóval én ezeket tudom, de kérem ha valamit rosszul tudok akkor javítsatok ki.

2017. aug. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!