Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Gondolkodom személyi kölcsönön...

Gondolkodom személyi kölcsönön, és azt a pénzt szeretném befektetni valamibe. Szerintetek lenne értelme?

Figyelt kérdés
Nagyjából 500.000-600.000 körüli összegre gondoltam, és ezt a pénzt lekötném 2-3 évre, vagy befektetném valamibe. Tudtok tippeket adni erre? Vagy felejtsem el ezt az egészet?
2017. aug. 18. 23:16
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

Felejtsd el. Ennyiből értelmes dolgot nem tudsz kihozni,

és nincs az a lekötés, ami nagyobb kamatot adna a banki

kamatnál, már amit fizetned kell. Plusz ügyintézési díj,

egyéb költségek, iszonyat nagy bukás lenne belőle.

2017. aug. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
Vegyél fel 10%-os kamatra személyi kölcsönt és kösd le 3%-os kamatra.
2017. aug. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
5%
Nem igazán éri meg :D ha 5-10 évre kötöd le, akkor megéri :)
2017. aug. 19. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%

Nem tudom, miért emlegetitek annyira ezt a 10 %-os személyi kölcsönt: az nem tűnik fel senkinek, hogy csak nettó 200-250 ezer ft-os jövedelemnél adnak ilyen kedvező kamattal?

Egyébként 20 % körül van.


Kérdező: felveszel tegyük fel 500 ezer ft-ot, visszafizetsz 20 %-os kamat miatt 600 ezret, lekötöd az 500 ezret, most évi 2 % a legjobb kamat, azaz 10 ezer ft.5 év alatt 50 ezer.

5 év múlva kifizettél 600 ezret a személyi kölcsönre, a lekötött pénzed pedig kamatozott 50 ezret - tényleg nagy buli, buktál 50 ezret...

A sok tranzakciós díjról, készpénzfelvételi díj, stb-ről nem is beszélve. Ennél egyszerűbben is el lehet veszíteni azt a 60-70 ezret.

2017. aug. 19. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A helyzet az előbbinél is rosszabb, mert azt a 10-20%-ot nem 5 év alatt kell fizetnie, hanem 1 év alatt :)


500e felvét 600e visszafizetés, most alacsonyak a kamatok 1,5%-nál nem igazán van magasabb 500e lekötés 507e-et kapsz vissza, buktál 93e Ft-ot kapásból :)


Erste 1 évre lekötött betétre fizet 0,013%-ot, tehát 100 000Ft-ra ad évi 13Ft-adó=11Ft kamatot, itt 99 987Ft-ot buktál el!


Kérdés hol szeretnéd lekötni???

Gondolom nem is lekötés hanem a következők egyike lesz a ludas:

- Repülős Marcsi féle pénzügyi tanácsadó beetetett a 50-100%-os kamat ígéretével.

- A reálkamatos kéregető is itt van az oldalon, a napi betevőjére vadászva

- MLM-es csomag, vagy valami évek óta bedőlt piramisjátékba akarsz beszállni

- Pénzváltós srác is keresi a befektetőket, még nem fogta fel a vétel és eladás értelmezését, havonta keres ő is újabb balekokat


Elárulnád, melyikről van szó??? Beléptetős befektetés esetén egy link, akár a saját referer linked :)

2017. aug. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%
Istenem, de jó lenne, ha minimális pénzügyi ismeteteket tanítanának az iskolákban...
2017. aug. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
86%

6-os, lájk!

Pont ezért vagyok itt a gyakorin, hogy ha már az iskolában és az életben nem tanítják meg, akkor legalább én segítsek itt egy kicsit embereknek "megvilágosodni" :-)

Ha csak 2 embert is sikerült lebeszélni meggondolatlan hitelfelvételről - ami után romba dőlne az élete - már megérte itt lennem :-)

Emlékszem nem olyan rég egy 500 ezres nettó fizetésű felhasználó akarta FULL-ra (50 %-ra) eladósítani magát és nem nagyon értette meg, hogy ha bármi történik vele - akár csak annyi, hogy elveszti a munkáját és a következő már csak nettó 250 ezret fizet - akkor nem fogja tudni fizetni a részleteket és bedől minden.

Hogy végül mi lett vele, nem tudom, de többen is győzködtük, hogy nem okos dolog, amit csinál...

2017. aug. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nincs semmilyen cég a háttérben, nem akarok beszállni semmibe. Inkább hagyom a francba ezt a hitelesdit, inkább folytatom továbbra is azt, amit eddig csináltam: a fizetésemből kimaradt részt rakom félre. Köszönöm a válaszokat, mentek a zöld kezecskék :)
2017. aug. 19. 13:25
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
7, azért aki már elérte azt, hogy 500 nettót keres, az jellemzően nem az a kategória, akit egyik napról a másikra kirúgnak, mert "akármikor találunk 50 embert a helyedre". Valószínűleg nem is 250ezres új melót találna. Hacsak nem azért keres annyit, mert nem ért semmihez, csak csókos. Akkor viszont csak arra kell figyelnie, hogy továbbra is szorgosan nyalja a nyalnivaló s.egget. Ezt meg tudja kontrollálni.
2017. aug. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

"7, azért aki már elérte azt, hogy 500 nettót keres, az jellemzően nem az a kategória, akit egyik napról a másikra kirúgnak, "

Nem mondtam, hogy kirúgják...

Viszont annyira változik a világ egyik pillanatról a másikra, hogy semmiképpen nem adósítanám el magam ennyire.

Jól menő, játékgépeket üzemeltető vállalkozó ismerősömet tette gallyra és utcára (lakáshitel) egyik pillanatról a másikra egy villámgyorsan meghozott rendelkezés (játékgépek betiltása)

Másik ismerősöm bankban dolgozott, szintén igen jól keresett - 322 bankfiókot zártak be és vonult ki nem egy és nem 2 bank.

De elég az is, hogy hirtelen megbetegszik kicsit hosszabb távra: a táppénz a fizetés 60 %-a legjobb esetben: 50 %-ra eladósított fizetés esetén 10 %-a marad rezsire és megélhetésre.

És akkor még nem beszéltem arról, hogy közvetlen környezetemben 4 embert tudok mondani, aki stroke-ot kapott - ebből 3-an 30 alattiak voltak és egyik pillanatról a másikra ment gallyra az életük... Most tápászkodnak fel, szülői segítséggel... ebből 2-en már több, mint 1 éve le vannak bénulva.


Nem azt mondom, hogy ezek meg fognak történni a kérdezővel - de vannak ésszerű döntések és ésszerűtlenek.

A fizetés 30%-ának nagyobb leterhelése szerintem ésszerűtlen, meggondolatlan.

De nem fontos igazat adni nekem - mert nem az igazamat akarom bizonyítani, csak elgondolkodtatni embereket, meg megvédeni őket saját maguktól :D

2017. aug. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!