Mi van akkor h ha csak a város irányítószámát tudom de a posta címét nem?

Figyelt kérdés
Ausztriából (konkrétan Pomogyból) szeretnék egy levelet feladni de a posta címét azt nem találtam meg hiába túrtam fel a netet...csak a város írányítószámát. Úgy is fel lehet adni h csak a várost írom rá meg az írányotószámot h ki küldte a címzettnek?

2017. aug. 20. 16:49
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
miért kéne a posta címe? Postán maradóra akarod küldeni?
2017. aug. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Dehogy is, csak megszokásból szoktam ráírni :v még annyi lenne a kérdésem h az országot h írjam rá németül? Úgy h "Ungarn"?
2017. aug. 20. 16:56
 3/7 anonim ***** válasza:
48%
Cím nélkül gyakorlatilag reménytelen a dolog. Nem fogják végig kérdezni az összes Nagy Pistát vagy Kiss Jóskát, hogy övé-e a levél.
2017. aug. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

név

lakcím

város

írányítószám

ország

2017. aug. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

ha ez nincs meg, akkor


NÉV

város

városi Posta neve

Irányítószám

"Postán maradó" jelzés



ilyenkor postán marad a levél és neki kell bemennie érte

2017. aug. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Remek, köszi mindenkinek ment a zöld pacsi :)
2017. aug. 20. 18:23
 7/7 anonim ***** válasza:

16.58.


Amit írtál, az pl. az amerikai címzés, nem a magyar.


Magyarul úgy kell -helyesen- ahogy magyar posta oldalán -is- mutatják.


KISS ZOLTÁN

BUDAPEST

DUNAVIRÁG U.2

1138


Ha pedig külföldről címez valaki, akkor az irányítószám elé H betűt kell írni, és alá külön sorban, hogy HUNGARY. Már a postai papírokon is angol van, nem csak francia, mint régen.


Ezen kívül én mindig ráírom magyarul is, máshova, hogy MAGYARORSZÁG, hadd tanuljanak a postán, és pl. mint kérdésben, az adott ország nyelvén is, hogy UNGARN. Ártani nem árt.

2017. aug. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!