Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mely bankoknál van (virtális)...

Avada0 kérdése:

Mely bankoknál van (virtális) webkártya/külön-webszámla a biztonságos netes vásárláshoz?

Figyelt kérdés

Az OTP-ről tudok. (náluk vagyok, csak drága)

A CIB-nél látok még rá utalást. Máshol?


(A K&H-nál 3D Secure megoldást látok. Ami úgy látom opcionális a kereskedő részéről! Vagyis egy vicc... )



2017. aug. 31. 21:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az Erstebanknál is van: [link]


Nincs külön folyószámlája.

A NetBankon keresztül lehet állítani az összeghatárát, ami alaphelyzetben 1 Ft.

Egy-egy alkalommal legkevesebb 24 órányi, legfeljebb 48 órányi időre lehet módosítani az összeghatárt, és azt is meg lehet szabni, hogy legfeljebb ezen a határon belül, legfeljebb hányszor lehessen fizetni vele.

24 órára szoktam állítani; néhányszor voltam gondban, mert ezen belül szerettem volna előre nem látottat fizetni vele, de ezen az időtartamon belül nincs mód módosítani sem a pénzbeli, sem a használati darabszám határt.


A limit-módosítás díjtalan; a fenti időkorláton túl nincs korlátozás a használatára.

A kártyakibocsátás díja (első alkalommal történő legyártás): 1543 Ft/kártya.

Ezután csak éves kártyadíja van, ami 1543 Ft/év.

(Ha lejárat miatt cserélik, annak nincs díja.)


Sokat használom, és igen sokféle helyen fizettem vele, külföldi üzemeltetésű helyeken is. (Utóbbiaknál nem kedvező a valuta-váltás, de ez a nem virtuális kártyánál is így van, meg utalásnál is.)

Soha sem volt még, hogy ne fogadták volna el. (VISA kártya.)

2017. aug. 31. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

#1

Hmmm... Szóval az Erste-nél a virtuális kártyának is van kibocsátási díja.

2017. szept. 1. 09:04
 3/4 anonim ***** válasza:

Nemrég néztem át, mert engem is érdekelt.


Erste, OTP, MKB, CIB


Az Erste kártyája annyiból más (szerintem egyszerűbb is), hogy nem külön számlához kapcsolódik, hanem 1 Ft-os limittel van védve, amit az ügyfél saját maga emel meg amennyire akar, majd pedig visszaáll.


A másik három önálló számlához kapcsolja a webkártyát.


Az Erstenél 1500 ft/év (kb.) a díja, a többit nem tudom.


Egyéb jelentős kedvezmények miatt végül az Ersténél nyitottam számlát. Virtuális kártyát is igényeltem.

2017. szept. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Az OTP-ről tudok. (náluk vagyok, csak drága)"

Most 147 forint havonta. A kérdés idején se lehetett több. Ez sok pénz azért, hogy biztonságban tudd a pénzügyeid?

márc. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!