Autóvásárláshoz hitel?

Figyelt kérdés
Első autó lenne. Nem rég fejeztem be a sulit és kezdtem el dolgozni így kezdőtőke nincs. Érdemes felvenni 600 ezer ft 2 évre havi 30 ezret kéne fizetnem nettó 130-140 ezres fizetéssel. Otthon élek még. Mennyi menne el havonta csak az autóra ha a munkába 15km-t vezetnék naponta.
2017. szept. 3. 10:59
 1/8 anonim ***** válasza:
92%

"Nem rég fejeztem be a sulit és kezdtem el dolgozni így kezdőtőke nincs."

Akkor jó eséllyel nem fogsz kapni hitelt, mert nagyon fiatalnak, kevés munkaviszonnyal nem igazán adnak a bankok hitelt.


"Mennyi menne el havonta csak az autóra..." hát minimum havi 20 ezret a fenntartásra, adókra, benzinre nyugodtan számolhatsz - tehát kb. havi 50 ezer a kölcsönnel együtt elmenne. Ráadásul, ha a kocsinak bármi baja esik (pl. totálkárosra törik akár úgy is, hogy nem Te vagy a vétkes ) a hitelt akkor is vissza kell fizetni, de akkor se autó, se pénz.

Ha otthon élsz, akkor 3-4 havi fizetésből már tudnál egy olcsóbb autót venni - nem hitelből...

2017. szept. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%

Ezt soha nem értettem, mitől olyan sürgős az autó?

Otthon laksz, elteszel a 140ezres fizudból, havi 50ezret, 10 hónap alatt egy pöpec kis használt autót veszel fél milláért, hitel nélkül...

2017. szept. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ja, és, hogy a kérdés második felére is válaszolja:

havi 30 a törlesztőd, tankolsz bele 20ért, fizeted az adókat, elmegy havi 60ezer 2 évig. Megéri? Így meg 10 hónap alatt összegyűjtenéd.

2017. szept. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem érdemes. A szar fizetésed fele elmenne arra, hogy fenntarts valami roncsot úgy, hogy értelme nem sok lenne a dolognak.


Vegyél egy biciklit, vagy egy buszbérletet a napi 15 kilométert azokkal is meg lehet tenni.

2017. szept. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

4-es, ezt én is akartam írni (első vagyok), de azért a vidéki közlekedésre van némi rálátásom...

Van olyan település, ahol délután 6-kor elmegy az utolsó busz és kész - onnantól "fogoly" vagy a településen.

Közeledik a hideg idő -télen meg bringázni azért nem olyan kellemes.

2017. szept. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

ha csak 600ezer hiteled lenne és nulla saját készpénz, felejtsd el.


ha ennyiért veszel autót, akkor eleve nem kapsz valami megbízhatót...másrészt használtautóknál eleve első, hogy lecseréli az ember az olajat, folyadékokat, szűrőket, vezérlést. ez alsóhangon egy 100as munkadíjjal...tehát minimum ennyi pénzednek kell lennie pluszban.

viszont arról nem beszélünk, hogy mi van akkor, ha a szerelők találnak más hibát is.


én például pont így jártam. kiderült, hogy szarrá vannak kopva a vezérműtengelyek, és ha nem cserélem le, lehet elmennek 10-20ezret még, de ha így összeraknák, és gáz lesz, akkor újra le kell cserélni a vezérlést, újra szétszedni, szóval igazából csak magamat szopatnám meg, ha így hagyom...ahhoz képest, hogy 200ezret szántam volna erre a mutatványra, okoskerék cserével együtt, már most olyan 400nál tartok...és még vennem kéne új gumit is, mert a jelenlegi valami 6 éves hulladék...


ezzel nagyon kell vigyázni, mert hát lehet, hogy te is úgy döntessz, hogy csak ennyi pénzed van, hagyják úgy...aztán fél év múlva meg kuka az egész motorod, de a hitelt fizetheted a semmire...



ennyi pénzből tehát olyan 250-300ezres autót tudnál venni, de az meg már az a kategória, hogy akkor inkább járok busszal, mint hogy vegyek egy ilyen roncsot...



és akkor még ott vannak ugye a papírmunka. névreírás olyan 70-80ezer, a biztosítás A0-val olyan 30-50ezer évente, autótól is függ ugye...súlyadót befizetni.



akárhonnan nézzük, sehogy nem érné meg.


a hitel önmagában nem baj, de legalább ennyi vagy még többnek kellene a zsebedben lenni ahhoz, hogy magabiztosan tudj gondolkodni.

2017. szept. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a normális válaszolóknak! Akkor inkább átgondolom még ezt
2017. szept. 3. 14:27
 8/8 anonim ***** válasza:

#2-es válaszoló: tökéletes+++++ válasz! Én egy évig spórolnék a helyedbe, és akkor 1 milliód lesz, amiből már kapsz jó autót. Nem értem embereket, hogy miért akarnak hitelt felvenni, pláne autóra.....

Ennyi fizetéssel, és otthon éléssel FÉLRE KELL tudni tenni. Persze elnézésed kérem, ha a szüleid komoly összegeket kérnek Tőled minden hónapba kajára, rezsire stb!

2017. szept. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!