Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van pénz a kártyán, de elutasí...

Van pénz a kártyán, de elutasítja a boltba ha lehúzzák vagy csippentik. Miért? Amikor van rajta fedezet?

Figyelt kérdés

2017. szept. 4. 21:05
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Kártyán soha nincs pénz, a számládon lehet csak. De lehet, hogy túllépted a napi limitet.
2017. szept. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%
A kártyádon nincs pénz.
2017. szept. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%

A pénz a bankszámládon van, a kártya csak segítség ahhoz, hogy akkor is tudj vásárolni, ha nem a bankban jutsz hozzá a pénzedhez.

Annak számtalan oka lehet, hogy miért nem fogadja el a kártyát, ezek között lehet a következő kettő:

- napi vásárlási limitet túllépnéd a vásárlással (pl. 20 ezer van beállítva, de 25-ért vásárolnál - nem engedi)

- érvénytelen a bankkártya: vagy azért, mert lejárt vagy azért, mert új és még nem aktiváltad.

2017. szept. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Vagy a fentieken túl: leált a bankod kártyarendszere
2017. szept. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Jaj értitek hogy gondoltam. Köszi a válaszokat!😊

Nem léptem túl a napi limitet amúgy

2017. szept. 5. 01:09
 6/10 anonim ***** válasza:

A boltban mit nyomtatott a terminál a szalagra? Minden elutasításnál rányomtatja, hogy mi a hiba oka

pl. érvénytelen kártya, nincs fedezet, helytelen pin kód..stbstb

Egyéb esetben a bankomat hívnám fel :)

2017. szept. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%

Nekem volt olyan, hogy a kártya hibás volt, és 10-ből 4szer nem tudtam vele fizetni, csak többedszeri próbálkozásra. Imádtak a boltokban, amikor kértem, hogy próbálja meg újra. Meg újra. És, ha lenne kedves, akkor még egyszer. :)

Ritkán, de a mostani kártyámmal is előfordul, de mondjuk évente egyszer-kétszer. Olyankor valószínű a leolvasó vagy a banki kapcsolat nem tökéletes. Vagy megkérem, hogy még egyszer próbálja meg, és akkor sikerül, vagy ha nincs kedvem, és van cash, kifizetem azzal.

Semmi sem tökéletes. :)

2017. szept. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
De okos az első három válaszoló!
2017. szept. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Mi is így jártunk egy kétbetűs banknál... Sehogy nem fogadta el a párom kártyáját, pedig volt rajta fedezet. A Telecenterükben érdeklődtünk, hogy mi van, mert ráadásul hétvége volt. Közölték, hogy ha paypassal fizetsz folyamatosan egymás után,és átlépsz egy 15 000 Ft-os határt, akkor csak chip-esen használhatod tovább a kártyádat... Utána elmentünk tankolni, és valóban, a "bedugós" verzióval már működött a kártya. (után egyébként újra lehet paypassal használni, ismét 15 000 Ft-ig). AZ én bankomnál ez nincs így pl.
2017. szept. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

" Sehogy nem fogadta el a párom kártyáját, pedig volt rajta fedezet... Közölték, hogy ha paypassal fizetsz folyamatosan egymás után,és átlépsz egy 15 000 Ft-os határt, akkor csak chip-esen használhatod tovább a kártyádat... Utána elmentünk tankolni, és valóban, a "bedugós" verzióval már működött a kártya. (után egyébként újra lehet paypassal használni, ismét 15 000 Ft-ig). AZ én bankomnál ez nincs így pl."


Ez tulajdonképpen a saját pénzünk védelme miatt van, hogy ha ellopják a kártyát és paypass-al fizetnek, ne tudjanak sokat vásárolni vele... Az más kérdés, hogy interneten le tudják kopasztani a számlát a bankkártya adatokkal...

2017. szept. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!