Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hol érdemes pár milliós...

Hol érdemes pár milliós megtakarítást banki betétben tartani?

Figyelt kérdés

Van egy kis megtakarításom, itthon kp. -ben, és már régóta nézegettem hol lenne érdemes lekötni, valamilyen betét formájában.

Csak egyszerűen nevetséges az a kamat amit ajánlani tudnak.

Épp hogy az inflációját és egyéb alap banki díjakat fedezné.

Ha pedig ki akarnám venni, akkor meg ott vagyok mint ha a fiókba hagytam volna.


Annyit szoktam csinálni, hogy nagyjából követem az EUR-HUF árfolyamot, és mikor közép árfolyam 302~303 akkor vettem, mikor 314~315 akkor eladtam az EUR -t.

Sokat nem nyertem vele, 10 ezer EUR -ot vettem (305Ft) -adtam (312).

Tehát 7 Ft hasznom EUR -ként, ami kb. az inflációt fedezte. :-)

Meg ez is elég zsákba cica, 2008 augusztusi 3000 EUR -ból, 2009 márciusára jól hozott, de azóta semmi jelentős.

Más fél hete megint vettem 5000 EUR -t, csak reménykedek a december 2. hetébe, hogy megugrik az értéke a december - március időszakba, ha nem akkor majd elmegy nyaraláskor. :-)

De ezen túl még van 3 amit lekötnék hosszútávon valamilyen bankbetét formába. :-)



2017. szept. 7. 22:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Sehol, a bankok nevetséges kamatot adnak, ha adnak egyáltalán. Tedd állampapírba, az legalább értéken tartja, és az államkincstári számlavezetés is teljesen ingyenes.
2017. szept. 8. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Csak a bank érdekel, vagy más pénzintézet is szóba jöhet? Mennyi időre?
2017. szept. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyot nem akarok kockáztatni, a részvények elég ingadozók lehetnek.

Főleg a piciny hazánkba, ahol a kormány pártok tisztességtelenül játszanak vele. :-(

Néztem azt állampapírt is, az is nevetséges alacsony kamatot ígér, ha pedig le is adózzuk még az inflációt se fedezi.

2017. szept. 25. 13:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!