Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diákhitel. Ha felveszek első...

Diákhitel. Ha felveszek első félévben 200. 000 forintot, és második félévben visszafizetem teljesen ezt a 200. 000 forintot előtörlesztés folyamán, akkor nincs tartozásom?

Figyelt kérdés

Tehát felvettem 200.000 forint diákhitelt első félévben, és másodikban ha már visszafizettem 200.000 forintot, akkor meg is szűnik a diákhitelem, és nem számoltak fel kamatot, nem tartozom semmivel?

Mintha ingyen kölcsönt kaptam volna?


2017. szept. 9. 15:00
 1/4 anonim ***** válasza:
60%

Nem. De nem is értem, mi alapján gondolod ezt, honnan következtettél ilyesmire. A kamatokat természetesen ki kell fizetned.


A Diákhitel úgy működik, hogy minden naptári félévre vonatkozik egy kamat. (Tehát január 1-től és július 1-től lehet kamatváltozás.) Ennek az éves kamatnak az egy napra eső részét minden nap felszámítják az adott tőketartozáshoz mérten, és görgeted magas előtt egészen január 1-ig, amikor a kamattartozás tőketartozássá alakul át, és onnantól már az is kamatozni fog.


A te esetedben a 200.000-nek a kamata halmozódik január 1-ig, onnantól a tőketartozásod némileg nő, majd kamatozik tovább, egészen addig, amíg vissza nem fizeted. Akkor leszel nullán, ha az utolsó utalással a teljes tőkét és a már időközben felhalmozott kamatokat is visszafizeted.

2017. szept. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
30%
*magad előtt
2017. szept. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem mindenképpen megy rá valamennyi kamat. Nem sok, mondjuk 2-3 ezer forint, mivel a kamat különösen alacsony. De biztosan megy. Csak a törlesztést nem kötekező a diákévek alatt elkezdeni, viszont a kamat a felvételtől számítva megy rá.
2017. szept. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Legjobb ha felveszed és rögtön lekötöd 3,8%-os kamatra még nyersz is rajta.
2017. szept. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!