Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Sikeresen átvertek egy webolda...

Sikeresen átvertek egy weboldalon. Megadtam a kártyám adatait, és előfizetem egy hónapos tagságdíjra, ami 10 dollárba kerül. (az oldal használhatatlan). Este 7 fele történt, még a tranzakció nem teljesült, elveszett a pénz?

Figyelt kérdés
Még nem vonták le az összeget bankszámlámról, de már előjegyzésben van. Ilyenkor mit tehetek? Tiltsam le a kártyámat?

2017. szept. 11. 19:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

10 dollarert letiltani a kartyat igen jo otlet, ugyanis kb. ennyi az ujragyartas koltsege is.


Ilyenkor azt teheted, hogy legkozelebb gondolkodsz es nem fizetsz elo olyasmire, amirol nem tudod micsoda.

2017. szept. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ez az oldal briliánsan átver....Junior-os kártyám van, ha letiltom akkor az összeg levonásra kerül? Ha előjegyzésben van az összeg?
2017. szept. 11. 19:53
 3/11 anonim ***** válasza:
82%

Tiltasd le, mert később is megterhelhetik, még ha ez nem is olyan sok amivel most 'lehúztak'.


Junior kártya tiltása, pótlása nem hiszem hogy sokba kerül.


Aki megterhelte a számlád hívd fel hogy töröljék a tranzakciót és a szolgáltatást is.


A bankkal is beszélhetsz, de a bank előtt a már megtörtént tranzakció jogosulatlanságát hogy bizonyítod?

2017. szept. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat.

Letiltottam a kártyámat. Sajnos a telefonszáma az oldalnak nem müködik, email-en írtam nekik de kétlem hogy válaszolnak.

Előjegyezve van a 10 dollár, bár így hogy letiltottama kártyát van rá esélye, hogy holnap reggel blokkolják a tranzakciót?

2017. szept. 11. 20:45
 5/11 anonim ***** válasza:
67%

Nincs, hiszen a kártyahasználat pillanatában még nem volt tiltva a kártya.


Hívd fel a telebankot és az adataiddal bejelentkezve kérdezd meg hogy mi a maximum ami lehetséges.


0-24 órás, akár most is hívhatod.


Tebankon új kártyát is tudsz igényelni.

2017. szept. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A bankszámla terhelése kártyás fizetés esetén


Az online bankkártyás fizetésnél általában nem veszik le azonnal a pénzt a kártyájáról. Amikor a bankkártyájával fizet, a bankja jellemzően nem utalja át azonnal a pénzt, hanem zárolják a számláján (banktól függően általában pár napos vagy akár hetes időtartamra). Ha úgy érzi, visszaélés történt (többet vontak le, vagy egyéb, más panasza van, pl. a kiszállítással kapcsolatban) lépjen kapcsolatba a bankjával, és a visszaélés megfelelő igazolása esetén a bank letilthatja, hogy a kereskedő leemelje a pénzt.

2017. szept. 12. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 xswerdy ***** válasza:
letiltani nem kellett volna a kártyát. 1. írsz a cégnek, megírod, hogy használhatatlan a szolgáltatása, kéred vissza a pénzt. 2. Ha nem reagálnak, akkor megkeresed a bankod, és chargeback-et kérsz. Ekkor visszaszedik a pénzt az eladó bankján keresztül.
2017. szept. 12. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

3. és 7. választ író vagyok:


Igen, így működik a kártyás fizetés, de az egyszerűség kedvéért nem mentem bele.

Chargeback... De mivel bizonyítja, hogy egy online szolgáltatást nem ő rendelt meg szándékosan? Azért ez nem olyan egyszerű.


Letiltani pedig természetesen le kell, mert soha nem lehet tudni, hogy aki ilyet tesz, a jövőben mikor él vissza (újra) a kártyaadatokkal.


A letiltás nem a tranzakció vitatása miatt kell, hanem a jövőbeni biztonság érdekében.

2017. szept. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 xswerdy ***** válasza:
a chargeback nem arról szól, hogy nem a kártyabirtokos rendelte meg a szolgáltatást, hanem arról, hogy ő rendelte meg, de a szolgáltató nem szolgáltatott, ezért kéri vissza a pénzt.
2017. szept. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Rgy tanulság:sose fizess előre,ha nem tudod mi lesz.
2017. szept. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!