Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Titokban lehet bankszámlát...

Titokban lehet bankszámlát nyitni?

Figyelt kérdés
Többen élünk egy háztartásban és látom, hogy mindig jön levél a banktól az aktuális egyenlegről stb(sajátom is van, de erről tudnak-nyilván a levelek miatt mindenképp tudnák). Viszont szeretnék biztosítéknak egy sajátot is, de úgy hogy a két lakótársam ne tudjon róla, ezt meg lehet oldani? Se levél, se semmi ne utaljon rá?
2017. szept. 14. 08:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
44%

Igen, kérheted a bankban, hogy magánszemélyként semmilyen levelet ne kapj, viszont bankkártyádat mikor megújul, azt kiküldik, de akkor ne kérj hozzá bankkártyát.


Megadsz egy e-mail címet és odaküldik az egyenleget, vagy nem is küldik.

Csak a céges vagy egyéni vállalkozói bankszámlák kivonatát kell kiküldeniük postával.


Na de megadhatod a szüleid rokonod vagy másnak a címét mint levelezési cím, akiben megbízol, és akkor oda jönnek a levelek.


Lehet postafiók címet is meg lehet adni, ezt nem tudom de meg kell kérdezni egy fiókban.

2017. szept. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 xswerdy ***** válasza:
57%
van, ahol a bankkártyáért be kell (vagy be lehet) menni a bankba. A havi kivonatot sok helyen lehet kérni online. De ilyenkor is előfordul, hogy valamiről mégis levélben értesítenek.
2017. szept. 14. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Szóval akkor lehetséges. Bankkártyát nem is szeretnék, inkább félre szeretnék tenni. Persze előfordulhat, hogy utalnék róla, de szerintem ritkán. Akkor kérhetem, hogy ne jöjjön levél, de benne van a pakliban, hogy véletlenül küldenek valamit(amire akár nem is számítok)?
2017. szept. 14. 08:46
 4/11 anonim ***** válasza:
78%

A lakótársak szó miatt gondolom hogy fiatalok vagytok. Egyetemisták?


Tudom, hogy nem ez a kérdés, de nem értem, hogy milyen alapon foglalkoznak vele.

Egymástól független emberek vagytok.


Hozzáférni pedig akkor sem tudnak, ha tudják, hogy van és mennyi pénz van rajta. A "biztosíték" szó nekem nagyon furcsán hangzik.



De hogy válaszoljak a kérdésedre, igen, tudsz nyitni, így is, de akár a meglévő számlának is lemondhatod a papír alapú kivonatát.


Sőt a legtöbb banknál ha nem kérsz papír alapú kivonatot, mert a postázásnak díja van.


Netbankot úgyis használsz gondolom, ott mindent meg tudsz nézni, nem havonta egyszer, hanem naponta akár tízszer is.


A kártyát pedig kérheted fióki átvétellel, ha mégis kelleni fog.


Ezek után azt javaslom a netbank hozzáférésedre nagyon vigyázz! Jelszót fel ne írj, de még a felhasználói azonosítót vagy amilyen adat még kell azt is tedd jó helyre vagy jegyezd meg és semmisítsd meg.

2017. szept. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%

Előző vagyok. :)



Most melyik banknál vagy?


www.bankmonmitor.hu illetve www.bankracio.hu oldalon nagyon jó kalkulátorok vannak amelyek segítségével megtalálhatod a neked megfelelőt.


Persze utána a bank honlapján lévő részletes hirdetményben (nem a rövid leírás) is meg kell nézni minden díjat, mert az a hivatalos.



Ha még 24 év alatti vagy, akkor a junior típusú számlák elég kedvezményesek.

2017. szept. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Rokonokkal lakom, csak mindig belevágnak valami vállalkozásba ami sosem sikerül és akkor tőlem kérnek mindig ,,kölcsön". Szeretném, ha inkább nem is számolnának vele, hogy van pénzem. A sajátom még anno közös volt, örököltünk és együtt tettük be(nem is értem miért), de a saját részüket már kivették.
2017. szept. 14. 09:04
 7/11 anonim ***** válasza:
57%
Az OTP-nél (is) lemondható a levélben való elszámolás. De akkor igényelni kell OTPDirekt hozzáférést, mert (állítólag) a szebályok értelmében valamilyen úton el kell juttatniuk hozzád az elszámolást, és kizárásos alapon az internetbankos felület marad... Nekem ezt mondták. Persze lehet, hogy félreértettem valamit.
2017. szept. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%

Jegybanki rendelet értelmében az ügyféllel valamilyen formában el kell számolni, tehát vagy netbank vagy számlakivonat szükséges.



Kérdező, ha jól értem, akkor közös tulajdonú a számla.

Ez nagyon nagy baj, főleg ilyen társtulajdonossal.


Hiába vették le az "ő részüket". Ha közös tulajdonú akkor mindketten egyformán rendelkezhettek felette.

Közös tulajdonú bankszámlát pedig nem lehet módosítani hogy ne közös legyen.

Megszüntetni is együtt tudjátok.


Ha tényleg közös, akkor a helyedben azonnal nyitnék egyet a saját nevemre.

Lehet akár ugyanannál a banknál is, banktitok miatt úgysem adhatnak ki semmi információt.

2017. szept. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 xswerdy ***** válasza:
57%
igen, a legtisztább, ha erről a közös számláról most Te is leveszed a részed.
2017. szept. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
57%

Akkor a megoldás: bemész a hozzád legközelebbi vagy legszimpatikusabb bankba (attól függ, mit szeretnél, ha csak a számlán tartani a pénzed, akkor jó a legolcsóbb), nyitsz egy számlát és neten kéred a számlakivonatot (e-számla).

Az örökölt pénzedet meg azonnali hatállyal szépen átutalod/utaltatod erre az újonnan nyitott számlára , s így szépen el van különítve a pénz, nem "látnak bele" :-)

2017. szept. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!