Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Virtuális bankkártya és a...

Virtuális bankkártya és a gond (ok) vele, de miért?

Figyelt kérdés

Szép..reggelt mindenkinek!


Hol is kezdjem? Na igen...


Szóval, ott kezdődik a történet, hogy szeptember elsején megjött az új bankkártyám és egy mellé megrendelt, különálló virtuálissal, ami csak netes vásárlásokhoz való (állítólag).


Na kéremszépen, az van, hogy én ezt a kártyát egyszerűen nem tudom használni! Miért? Mert hiába módosítom a licitet, hiába írom be Ebay-be az új adatokat, folyton, minden egyes alkalommal visszadob, hogy az adatok nem jók. Mondom, hogy a fenébe? Mindig mindent jól adok meg, a kétnapos licitidőn belül vagyok bőven, a dolog, amit meg akarok venné még az ötöde sincs a fizetési plafonnak. Akkor most mi van? Azt írja a papírfecni, amit adtak, hogy ez a kártya aktív. Akkor, mégis miért nem tudom használni? Kéne aktiválni a másik kártyát hozzá vagy micsoda? De erről szó sincs, a kedves Erste-nél egy szó se esett erről. Remek, nem?


Lassan 20 napja ezzel kínlódok, háromszor kaptam dührohamot tőle ( tudom, nem vagyok egy nyugodt természet).


Ezért jöttem ide a szakértőkhöz. Hátha ti tudtok megoldási javaslatot tenni. Előre is megköszönném!



2017. szept. 18. 10:38
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Az Erstebank telebankos-, illetve telefonos ügyfélszolgálata, vagy fióki munkatársa, mit válaszolt?
2017. szept. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Semmit, mert neki a gyakorikérdesek.hu oldal válaszolói a szakértők, a bank helyett, ami hivatalos... 20 napja szenved vele, ahelyett, hogy ezt letisztázná az ERSTE bankkal személyesen/telefonon/emailben/faxon/...
2017. szept. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
55%

Pedig az ebaynek el kell fogadnia, én is azt használom, jobb mint a PayPal 'normál' bankkártyával.


A vásárlási limitösszeg elegendő, de a vásárlási darabszám is?

Mert az ebay a tényleges vásárlás előtt, de vele egyidőben a kártya ellenőrzéseképp zárol egy alacsonyabb összeget.

Tehát a legelső használat során két tranzakció is történik.


Állítsd a darabszámot legalább kettőre. Az összeget pedig mondjuk 1000 ft-tal többre mint amit fizetni akarsz. Bőven elég lesz.


Ha ez sem segít akkor a hívd a telebankot.

Egyébként azt javaslom máskor azzal kezdd!

Itt nem szakemberek válaszolnak, maximum elvétve.

2017. szept. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Úgy vagyok vele, hogy előbb halljuk az emberek véleményét/tanácsát, mielőtt megyek levelet írni. Én így cselekszem, mert úgy tetszik. Lehet ezt bírálni, nyugodt szívvel, de akkor sem fog meghatni.


Mellesleg, a "szakértő" megnevezése amolyan árnyalt vicc. Lehet idézőjelbe kellett volna raknom, nehogy bitchcry legyen belőle. Na mindegy

2017. szept. 18. 11:37
 5/9 anonim ***** válasza:
És akkor most meglett a megoldás?
2017. szept. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Van rajta pénz és bírod a CCV kódot is? Az OTPnek is van ilyen kártyája, ami csak neten használható és ehhez külön számla tartozik. Ha azon nincs pénz, nem teljesül a tranzakció. Ha a CCV kódot nem írod be, megintcsak nem fog működni. Emellett az se mindegy, hogy milyen kártya - elvileg a Mastercardot minden rendszer elfogadja, a Maestrot nem mind
2017. szept. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
58%

# 3/6 Időpont ma 11:17 vagyok.


Jóindulatból írtam, hogy fordulj inkább a bankhoz, szerintem nem így kellett volna válaszolnod.

Arra pedig, hogy mi lehet a probléma, semmit sem reagáltál, pedig az volt a lényeg.


Nem volt valami illedelmes.

2017. szept. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Na de leírta, hogy ő nem akar a bankhoz fordulni, mert neki fontosabb, hogy itt mit mondanak/írnak, a hiteles szakvélemény helyett, elvégre csak 3 hete sz*rozik vele. Van ideje, ráér, ha neki itteni válasz kell, hát legyen úgy :D
2017. szept. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
58%

# 3/8 Időpont 09-18 11:17 írója vagyok.


Sikerült-e megoldani úgy ahogy írtam?

Vagy mi lett végül?

2017. szept. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!