Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » OTP lakástakarék: igazat...

OTP lakástakarék: igazat mondott a pasas vagy csak a saját hasznát nézte?

Figyelt kérdés

Megkötöttem a lakástakarék-számlát, jelezve, hogy valószínűleg 4 év-es futamidejű kell nekem, mert pár éven belül gondolkodunk lakás vásárláson.


A srác viszont azt mondta, hogy kössem meg a 10 éveset, hiszen ugyanúgy hozzáférhetek bármi macera nélkül 4 év után, ahogy a 4 évesnél is. Ráadásul "jobban is járok", mivel ha mégis csak később valósul meg a lakásvásárlás, akkor az állami támogatás ugyanúgy jár a továbbiakra ( tudom, az éves befizetésem után), míg a 4 éves lejárat után ez már nem járna, ha tovább tartom bent.


Szóval a kérdésem:

Tényleg minden retorzió nélkül ki tudom-e majd venni 4 év múlva a 10 éves megtakarítást is?

(Plusz esetleg infó, hogy nyilván lakáshitel kell majd, sok, mert ezen kívül csak max pár millió saját önerőnk lesz)


Kicsit sunyinak tűnt nekem, és többször is rákérdeztem, hogy biztos így van-e, de mindig rámondta, hogy persze.



2017. szept. 18. 19:06
 1/8 anonim ***** válasza:
30%
le volt írva a szerződésben is, olyan neked is van és el is olvastad, mielőtt sláírtad
2017. szept. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

"olyan neked is van és el is olvastad, mielőtt aláírtad"


Nagyon reális, hogy x mennyiségű papír apróbetűjét végigolvasom betűről betűre. EZ pont így szokott történni.


Tudod ha ezt megcsinálom bent, - konkrétan EGY ÓRÁT ültem bent így is- és ha végignyálazom az apróbetűket, MINDENT, akkor cirka 2 és fél órát ültem volna ott(!)


Összesen cirka 20 aláírást adtam x papírra, meg 9-et elektronikus aláírásra.


Szóval szép amit írsz, papíron így kéne, de ilyen alaposan- tapasztalatból is mondom, mert dolgoztam ügyfelekkel- senki nem olvassa át, max otthon, ezért inkább háromszor rákérdezek.


De aranyos vagy, hogy ezt ideszórtad.

2017. szept. 18. 19:19
 3/8 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Nagyon reális, hogy x mennyiségű papír apróbetűjét végigolvasom betűről betűre. EZ pont így szokott történni."


Igen, ha szerződést kötök, főleg ha pénzbe is kerül, akkor elolvasom. Ha a másik félnek nem tetszik, hogy el akarom olvasni, akkor nem írom alá...


Azzal nincs gond, hogy 4 év után hozzáférhetsz a pénzedhez, de lehet egy gond: a lakástakarék-nyitási díj az a tervezett összeg 1%-a. Ez 10 éves szerződésnél nyilván több, mint 4 évesnél. Viszont mivel te 4 év után a 4 év befizetéseihez akarsz hozzáférni, ezzel módosítod a szerződést, nem biztos, hogy a tulajdonképpen fölöslegesen befizetett díjat visszakapod. Pont fordítva érdemes: 4 évest kötni, és azt kitolni akár 10 évre (aztán majd jönnek a kiszámolósok, hogy a százalékos hozama kisebb a 10 évesnek, mint a 4 évesnek, így mindenki h**ye aki 4 évnél hosszabbat köt).

2017. szept. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Rendben, bocsi, tudom, hogy így kellene, de nem ez volt ez egyetlen ügy, amiért bementem és tényleg egy órát bent voltam.


Viszont akkor ez jó, mert nem vágott át: a nyitási díj szerencsére most egy akció keretében ugyanannyi volt nekem, mint a 4 évesé. Ezért is bólintottam rá végül.


Köszi a választ! :)

2017. szept. 18. 21:49
 5/8 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Viszont akkor ez jó, mert nem vágott át: a nyitási díj szerencsére most egy akció keretében ugyanannyi volt nekem, mint a 4 évesé. "


Továbbra sem tudom, hogy pontosan mit írtál alá, de amikor akciós a számlanyitás, akkor valamilyen feltételeket támasztanak. Azaz pl vállalod, hogy nem szünteted meg a 10 év előtt, azaz nem módosítasz a szerződésen. És ilyenkor ha 4 év múlva megszünteted, akkor kifizettethetik a számlanyitási díj különbségét. Ettől persze a pénzed megkapod, csak nem annyit, mintha eleve 4 évest nyitottál volna. Na ilyen "apróságok" miatt kell elolvasni a szerződést.

2017. szept. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nagyon reális, hogy x mennyiségű papír apróbetűjét végigolvasom betűről betűre. EZ pont így szokott történni."


Nàlam igen, leszarom, hogy mennyit állnak sorba mögöttem ;)

2017. szept. 19. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is szeretem elolvasni amit aláírok, nem értem ez miért nem természetes!?


Amúgy 4 évessel jobban jártál volna, mert azt is lehet hosszabbítani ha úgy adódik.

2017. szept. 19. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Átolvastam, és a saját kilátásaimat tekintve ( és ezen van most a hangsúly) személy szerint nem jártam rosszabbul.


HA valakinek van nagyobb önerője lakásra, az ezzel nem biztos, hogy jól járna nyilván, de a lényeg, hogy rám nézve ez megfelelő konstrukciót ír.


"

Amúgy 4 évessel jobban jártál volna, mert azt is lehet hosszabbítani ha úgy adódik.

"

Persze, lehet, de nem jártam volna semmilyen tekintetben jobban: mivel hiába hosszabbítod, a további időszakra már nem kapod az állami támogatást.


Így meg ha esetleg tovább tart is a dolog, mint 4 év, akkor is kapni fogom rá, plusz áthidaló kölcsön formájában előre fel is vehetem az összeget "bármikor" lakscélra. ( éljen. legalább fix kamattal).

Ja és a maximális összeg szerződéses összeg s- Tehát a felvehető összeg is nagyobb, mint 4 éves futamidőnél pl.


Nyilván nem akkora nagy öröm, hogy nagyobb hitelt vehetsz fel, de nálam ez mindenképp elmenne lakáshitelre, mivel nincs nagyon megtakarításom, sem semmi anyagi támogatásom. Szóval ez nálam adott helyzet.


Azt viszont valóban most látom, hogy pl a Fundamentánál is van/volt ilyen megoldásra lehetőség.

Most már mindegy, már annak is örülök,hogy nagy nehezen eldöntöttem.

2017. szept. 19. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!