Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Az MKB Bank egyenesbe jött már?

Az MKB Bank egyenesbe jött már?

Figyelt kérdés
Szeretnék valamelyik banknál folyószámlát nyitni és egy jelentős összegű megtakarítást is lekötnék. Több ismerősöm is javasolta az MKB Bankot, de róluk tudom hogy pár éve az államosítás körül nagyon komoly veszteségeket produkáltak és évekig vergődött a bank. Megbízható az intézmény?

2017. szept. 19. 00:07
 1/3 anonim ***** válasza:
81%

Ahogy nekem sem tartott 1 percnél tovább a keresés, neked sem tartott volna.


[link]


[link]

2017. szept. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
81%

Pénzügyes vagyok, bár nem bankban dolgozom.


Az MKB az állami felvásárlás előtt is nagyon rosszul teljesített. Az MNB, amely a tulajdonosi jogokat gyakorolta nagyon komolya konszolidációt hajtott végre.

Hosszú, bonyolult folyamat volt, amelynek egy részét az Európai Bizottsággal is engedélyeztetni kellett, mert egyedi megoldás volt.

A nem teljesítő hiteleinek nagy részét el tudta adni, leányvállalatokat is eladott.


Több eljárással rengeteg olyan tételtől szabadult meg ami mérlegét súlyosan terhelte.



Egyébként amit írtál, hogy nagyon komoly veszteségeket produkált. Ez is igaz, de mivel más piaci szereplő nem volt hajlandó megvenni a korábbi tulajdonostól, így az állam volt kénytelen.

Ezáltal a konszolidáció során az államnak keletkezett elég komoly vesztesége, de ez kényszerhelyzet volt.

Egyike a nyolc nagy banknak. Becsődölni vagy csődközeli helyzetbe jutni nem hagyhatták, mert az egész magyar bankrendszerre és így a gazdaságra csapást mért volna.



Az MKB az idei év első két félévében már nyereséges tudott lenni hat év után!


A szanálás már régen véget ért illetve az egész helyrehozatali folyamaton is már túl van a bank. Jelenleg egy piaci alapokon működő, segítségre nem szoruló pénzintézet.



Az interneten, főleg a szakmai portálokon rengeteg cikk és tanulmány íródott róla a megelőző három évben.

Engem csak szakmai szempontból érdekel, nagyon érdekes probléma volt, a megoldását pedig nemcsak a piac, hanem hatóságok és szakmai szervezetek is pozitívan minősítették.



Ha kínálnának olyan terméket, amely nekem jobban megfelel, mint a mostani bankomnál, nyugodt szívvel választanám őket.



Ami pár embernek kicsit zavaró lehet, hogy bizonyos körök a tulajdonosi hátterét szeretik támadni, amely egyrészről nem befolyásolja a működését szabályozó jogszabályi környezetet, másrészről amíg a tulajdonlása törvényes és szakmai, prudenciális gondok sem merültek fel addig mi vele a gond.



Az én véleményem sem mindenható, lehet vele vitatkozni, szakmai alapon nem is rossz dolog, csak azt utálom amikor blődségekkel és odalökött politikai megszólalásokkal akar valaki "érvelni".

2017. szept. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
9%
Persze, hogy nyereséges, hiszen Orbán meg strómanjai kezén van. Majd pont veszteséges céget működtetnek.
2017. szept. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!